Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol a kísérletezés határa?

Hol a kísérletezés határa?

Figyelt kérdés
LHC - "Mivel soha ekkora energiával (sebességgel) nem hoztunk még létre mesterségesen a Földön ilyen kollúziókat, valóban nem lehetünk 100%-ig biztosak benne, mi fog történni. Aggódó elemzők felvetették a Naprendszer teljes megsemmisülésének rémképét is, ha egy-egy ilyen fekete lyuk eseteg "elszabadulna", ám erre valóban minimális az esély."
2010. márc. 31. 08:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
84%
Ezek a hirek mind-mind kitalációk. Az esély nem hogy kicsi egy fekete lyuk létrehozására egyenesen lehetetlen ilyen energiaszinten. Az fekete lyuk, ami mégis létrejönne pillanatokon belül elpárologna és csak a környezetében lévő részecskéket szippantaná be az alatt a kb. 0,0000000000000000000001 másodperc alatt míg létezne. Vegyük például a napszél jelenségét. Ezek ugyanolyan atomnál kisebb részecskék mint amilyenek ebben a gyorsítóban használnak. A különbség az, hogy az LHC-ben maximum 14 Tev-al( az elektronvolt az energia egyik "használhatatlan" mértékegysége ami 10^-19 J energiát jelent ennek a 10^12 szerese a terraelektronvolt, ami még mindig csak 10^-6 J energiát jelent) dolgoznak a napszél egyes összetevői 10^22 elektronvoltot szolgáltat és ezek a részecskék neki ütköznek a légkör felső rétegének, ebből származik a sarki fény. Látható, hogy az energiaszintek különbsége óriási. Tehát az LHC teljesen veszélytelen. Ezek az "elemzők" csak áltudománnyal foglalkoznak és összeesküvés elméleteket szőnek, tudományosnak tűnő megfogalmazásban, ám valóságalapja nincsen.
2010. márc. 31. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem úgysem hozzák nyilvánosságra az igazságot, hogy milyen veszélyei vannak az adott kutatásoknak. Az embereknek beadnak valami hihető mesét, amitől megnyugszanak ...

A kísérletezés határa számunkra ott van, amikor majd csinálnak valami hülyeséget és kipusztul a teljes emberiség ...

2010. márc. 31. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
Nem itt van. A történelem során számtalan veszélyes kisérlet volt, mégse mondaná utólag senki, hogy nem érte meg. A haladásnak ára van, az új technológia nem az almafán teremnek, álszent dolog itt az LHC-t dobálni, mikor a válaszokat már szivesen fogadnánk....
2010. márc. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%

"Szerintem úgysem hozzák nyilvánosságra az igazságot, hogy milyen veszélyei vannak az adott kutatásoknak. Az embereknek beadnak valami hihető mesét, amitől megnyugszanak ... "


Ez butaság. Ha értesz a fizikához, ott vannak az eddigi tudományos eredmények, számolj utána. Csak némi relativisztikus kvantum-elektrodinamika, részecskefizika, kvantum-színdinamika és ehhez szükséges felsőbb matematika szükséges hozzá. Senki nem fog benne megakadályozni, hogy megtedd, senki nem akar eltitkolni semmit. Ez tudomány, nem politika. Ja, hogy nem értesz a fizikához? Akkor bízd azokra, akik értenek hozzá.


Itt nem találunk ki meséket az emberek hitegetésére. Egyszerűen megfelelő tudás híján hétköznapi ember képtelen felfogni, hogy pontosan mi is történik az LHC kísérletben. ÉS elmagyarázni sem lehet rendesen. De mi a francnak kockáztatnának, ha reális esély van a világ pusztulására? Gondolkozzatok már, mielőtt írtok!

2010. márc. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
21%

Na itt egy okoska - 11:14 ... az olyanok beszélnek így akiket elhülyített a média, vagy elhiszik azt amit a tankönyvekben írnak ...

A világhatalmak nem fogják az átlagemberek orrára kötni, hogy valójában hol tart a technikai fejlődés, és azt sem, hogy pl a fizika terén mit értek el...

... azt pedig végképp nem híresztelik, ha pl egy kísérletnek súlyos következményei lehetnek ...

2010. márc. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Silber ***** válasza:
74%

12:17: A fizika/kémia/matematika nem olyan, mint a történelem. A történelmet lehet hamisítani, a tudmányos bizonyításokat NEM!

Te is valami bölcsész-szökevény vagy, mérget mernék rá venni.

2010. márc. 31. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Silber ***** válasza:
Elnézést, melléütöttem. 12:07-nek címeztem.
2010. márc. 31. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
72%

"A világhatalmak nem fogják az átlagemberek orrára kötni, hogy valójában hol tart a technikai fejlődés, és azt sem, hogy pl a fizika terén mit értek el"


Mond, te tudod, hogy zajlik a tudományos élet? Az LHC nem egy szupertitkos projekt, ahova csak kevés beavatott nyer bepillantást. Több ezer fizikus vesz részt a kísérletben, és a mérési eredményeket a CERN hálózatán keresztül szétküldik a világ egyetemeire, ugyanis rettenetesen sok adatot kell feldolgozni.


Ja igen, a tudományos eredményeket pedig nem tartják titokban, hanem tudományos folyóiratokban közlik. Konferenciákon előadják. Az igaz, hogy a technológia valamennyire vissza van fogva, de ez leginkább a gyártók érdeke. Az LHC az eddig épített legkorszerűbb technológiákkal működik, de képzeld, az egész hozzáférhető, és tanulmányozható, megkönnyítendő a fejlesztést és javítást. MAgam is láttam az építkezés során a fókuszáló kvadrupól mágneseket, a héliumvezetékeket. Egyik tanárom tagja a magyar LHC delegációnak. Semmi titkos nem folyik ott.


Ja igen, fizikushallgató vagyok. Magam is tanultam, hogy mi is történik az LHC-ben, és azt hogyan érik el. Nincs benne semmi rendkívüli.

2010. márc. 31. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"A történelmet lehet hamisítani, a tudmányos bizonyításokat NEM!"


Dehogynem! Épp tegnap kérdezte valaki hogy van egy 119-es rendszámú elem amiről állítják hogy folyékony fém. Még soha senki nem tudta észlelhetően előállítani de azt állítják hogy létezik.

2010. márc. 31. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Silber ***** válasza:

Tudtam, hogy te vagy az a tegnapi gyökér.


Olvasd el mégegyszer. Nem állították hogy létezi, sőt, azt sem hogy folyékony halmazállapotú. Azt mondták, VALÓSZÍNŰLEG.


"Vélhetően folyadék halmazállapotú, erősen bázikus alkálifém, valószínűleg ezüstösen fehér vagy szürke.)

stb."


Itt az idézet. Két szó is kifejezi egyetlen mondaton belül a határozatlanságot. Dújúszpíkmagyarszki?

2010. márc. 31. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!