Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért gondolkodnak az atomok,...

Brazen65 kérdése:

Miért gondolkodnak az atomok, és miért éreznek?

Figyelt kérdés
Konkrétan itt arra gondolok, hogy az ember nem más csupán sok milliárd atom, mi készteti ezeket az atomokat arra hogy emberré váljanak, gondolkodjanak, érezzenek.
2016. febr. 12. 18:28
1 2
 1/13 anonim válasza:
a veletlen
2016. febr. 12. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ok az emberi test atomok milliárdjaiból véletlenül összeállt, na de mi készteti az atomokat a gondolkodásra,az érzésekre?
2016. febr. 12. 18:49
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy olyan módon vannak összekapcsolva, hogy EGYÜTT képesek erre IS.
2016. febr. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
91%

Az atomok nem éreznek és nem gondolkodnak. Komplex struktúrák éreznek és gondolkodnak. Nem vagyok nagyon jó példákban, de mondok egyet. Miért nedves az oxigén és a hidrogén? És visszakérdezhetsz, hogy de hát ezek gázok, nem nedvesek. Node a H2O mi, ha nem oxigén és hidrogén? Hát a RENDSZER, amit alkotnak, a szerkezet. Ennyivel több a víz a két gáznál, amire lebonthatjuk. Az anyagok tulajdonságát nem az összetevőik határozzák meg, hanem az összetevőik közötti rendszer, a szerkezet. És ez annál nagyobb mértékben igaz, minél bonyolultabb a szerkezet. Az ember szerkezete nagyon bonyolult, ezért az összetétel elhanyagolható. A szerkezet a meghatározó, nem az atomok.


Hogy mi készteti az atomokat a rendeződésre, hát a termodinamika második főtétele. Konyhanyelven: minden rendszer igyekszik "rátukmálni" a rendezettségét a többi rendszerre, hogy ő jó rendezetlen maradhasson. Mi vagyunk ennek a vesztesei, akikre rá lehet tukmálni sok-sok rendezettséget, cserébe a minket körülvevő rendszerek rendezetlenek maradhatnak.

2016. febr. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
53%

Ha az atomok rendszerének (azaz neked) lekevernek egy sallert, akkor az nem maguknak az atomoknak, hanem a belőlük felépülő rendszernek (azaz neked) fog fájni.


Ez kicsit olyasmi, mint amikor összeraksz legóból egy helikoptert, aztán leejted játék közben. Maguknak a legókockáknak nem lesz bajuk, de a belőlük felépülő helikopter GTK lesz.


Az érzések egyébként sem valami természetfeletti tulajdonságai az embernek. A szervezet védekező-mechanizmusai mind, amelyek nem mások, mint különböző vegyi folyamatok összességei, amelyek a környezet változásaira, behatásaira reagálva indulnak meg. Ez okozza az agyban a fázom, félek, éhes vagyok, meg hasonló érzések kialakulását.


"Ok az emberi test atomok milliárdjaiból véletlenül összeállt"


Ez meg hülyeség :) Nem véletlenül állt össze, hanem a véletlenek sorozatának eredményeképpen (és persze bő milliárd évnyi evolúciós változásokat követően) alakult olyanra, amilyen most. Ilyen véletlenek voltak a klímaváltozások, a kontinensvándorlások és azok hatásai, a meteorok, földrengések, árvizek, vulkánkitörések, satöbbi-satöbbi, amik mind adtak egy-egy pofont az élővilágnak, amitől aztán annak további fejlődése más irányt vett. Ilyen értelemben használatos itt a véletlen szó, nem pedig úgy, hogy addig keveredtek az atomok egymással, míg véletlenül egyszer csak ember lett belőlük.

2016. febr. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

A beszélgetés legerősebb mondatai:


"Hogy mi készteti az atomokat a rendeződésre, hát a termodinamika második főtétele"


és


"Nem véletlenül állt össze, hanem a véletlenek sorozatának eredményeképpen"


Hatalmas :) :) :)

2016. febr. 13. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A kérdés úgy is megközelíthető,hogy ha egy emberi test atomjait elkezdenénk atomonként"kivenni"majd mondjuk 10 méterre odébb ugyan abban a sorrendben "összerakni" akkor,mikor érnénk el ahhoz az atomhoz,hogy az A testből "átraktuk" a B testbe és már a B testbe van az "éntudat"?Az atomjaink amik felépítenek bennünket a fogantatásunk előtt is "itt voltak",egy átlagos élet alatt az atomjaink közel 10%-a radioaktív bomláson esik át(Szervezetünk minden kétmilliomodik atomja radioaktív és ezért másodpercenként mintegy 7-8000 bomlás következik be testünkbe)és a halál beállta után is az atomjaink"itt maradnak". Összegezve ha az atomok szintjéről(bár akkor miért nem a kvarkokig megyünk le?)próbáljuk megmagyarázni a gondolkodást meg az érzéseket kb olyan abszurd,mintha pl:az alma szó jelentését,ízét,tulajdonságait akarnánk az a,l,m,a-betűkből levezetni.
2016. febr. 13. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Amiket ide írtak egyesek, azt már olvastam máshol, engem konkrétan az érdekelne, hogy a tudat nélküli atomokat mi készteti arra, hogy gondolkodó emberré váljanak?

Ma Valentin nap van, én eddig azt hittem szeretem a kedvesemet, de mint itt valaki írta a szerelem, a szeretet is csak bonyolult kémiai folyamatok eredménye, ha ez így igaz akkor semmi értelme az ilyen szavaknak, hogy szeretem, meg boldog vagyok, hisz ez csak az agyunkban végbe menő bonyolult, és összetett kémiai folyamatok összessége.

Ez bizony nagyon lehangoló, ezek szerint semminek nincs igazán értelme, hisz érzések, érzelmek igazából nem is léteznek. Szegény édesanyám, szűlt egy halom atomot a világra, aki igazából nem szerete őt, csak azért mondja hogy szeretlek, mert az agyában lezajló bonyolult kémiai folyamatok ezt mondatják vele.

2016. febr. 14. 17:01
 9/13 anonim ***** válasza:
71%

"Amiket ide írtak egyesek, azt már olvastam máshol, engem konkrétan az érdekelne, hogy a tudat nélküli atomokat mi készteti arra, hogy gondolkodó emberré váljanak?"


A fizika törvényei.


"a szerelem, a szeretet is csak bonyolult kémiai folyamatok eredménye, ha ez így igaz akkor semmi értelme az ilyen szavaknak, hogy szeretem, meg boldog vagyok, hisz ez csak az agyunkban végbe menő bonyolult, és összetett kémiai folyamatok összessége."


???

Ha a vas szög valójában egy rakás vas atom, amiket fémrács köt össze, akkor az már nem egy vasszög? Egy jelenség magyarázata nem változtatja meg a jelenséget. Hanem magyarázza. A szeretet tökéletesen pontosan ugyanaz attól függetlenül, hogy mi a magyarázata. Vagy ha a vasszöges példám nem elég érthető: a fagyasztó lehűti azt amit beleteszel. Ha a fagyasztó a szeretet, akkor a szeretet biokémiája a géprajz, meg minden ami leírja a fagyasztó elvét és megvalósítását. A te állításod az, hogy ha a fagyasztót tényleg leírja a géprajz, akkor az már nem is hűti le a dolgokat amiket beleteszünk. Ami teljesen abszurd. Szeretet tényleg van, és a biokémia (vagy bármi más) ezt egyáltalán nem cáfolja.


De egyébként mégis mit vártál? Ha a szeretetet a speciális szeretet részecskék okoznák, akkor is ugyanúgy csak a fizikai törvények által előidézett valami lenne. Erre nincs alternatíva. A világ dolgai a világot leíró törvényekkel írhatók le. Ez egyszerűen így van.

2016. febr. 14. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Wadmalac ***** válasza:

Visszakérdeznék: a Donald-kacsás puzzle egyetlen bepattintható eleme milyen mértékben Donald-kacsa?


Az emberi elme egy kicsit bonyolultabb puzzle és csak az elemek összessége és rendje teszi azzá, ami. Egyetlen elem semmilyen arányban nem tartalmazza a rendszert.

2016. febr. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!