Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A szivárvány miért görbe?

A szivárvány miért görbe?

Figyelt kérdés
2010. márc. 27. 15:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mert a földről görbének tűnik, pedig valójában kör alakú.

[link]

2010. márc. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Láthatsz is kör alakút: repülőről, vagy ha te készíted (vízpermettel).
2010. márc. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi de miért kör alakú?
2010. márc. 28. 00:27
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

A szivárvány eleve azért jelenik meg mert a "prizmán" (levegőbben lévő páracseppeken) a különböző hullámhosszú fény (színek) más szögben törnek meg.


Innen igaziból már következik, hogy pontszerű, vagy kör alakú fényforrásnál kör alakban fogod látni a szivárványt. Hisz minden szín egy-egy bizonyos beesési szöghöz tartozik.


Itt: [link]

látszik, hogy a fény mindig a Nap felé verődik vissza a vízcseppeken, tehát ha szivárványt akarsz látni, akkor a Napnak háttal kell állnod. És minden színnél van egy 'x' szög, amire igaz, hogy a Nap és a szóródást okozó vízcsepp közötti vonal és a vízcsepp és közted lévő vonal x szöget zár be, akkor az onnan érkező fényt adott színűnek látod.


Nem tudom mennyire érthető, de ha ez alapján végig gondolod a dolgot, akkor egyértelmű, hogy ez csak kör alakú lehet. Hisz a fény jöhet a fejed fölül olyan szögben, vagy oldalról (ha nem lenne Föld alattad, akkor alulról is... tehát körbe végig.


Nem tudom mennyire lett érthető, rwjazolni könnyebb lenne :)

2010. márc. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok.

Itt elég jól látszik a lényeg, azokon a helyeken látod a szivárványt amik ugyanolyan szögben vannak tőled: [link]

2010. márc. 28. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hát nemigazán értem de majd értelmezem :D köszi
2010. márc. 28. 14:24
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Úgy érzem, hogy nem tanultad geometriából a "mértani hely" fogalmát. Ha még iskolába jársz, kérd meg a matektanárodat, hogy magyarázza el neked...

Akkor világosak lesznek az előző kommentek...

2010. márc. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
jóhogy nem tanultam :D most vok 10.es
2010. szept. 2. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!