Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Kugelblitz létezhet?

Kugelblitz létezhet?

Figyelt kérdés
2016. jan. 12. 11:33
 1/5 anonim ***** válasza:
2016. jan. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Akik az elektromossághoz szakmájuk szerint értenek, akok szerint töltések így nem viselkedhetnek, ezért nem létezhet"Kugelblitz".

De hát mégis létezik!

Akkomeg hogyaa'?

Úgy, hogy nem elektromos jelenéggel állunk szemben, mint egy normál villám esetében, hanem valami kémiai jelenséggel. Az, hogy bármi fénylő mögé elektromosságot feltételezünk azért van, mert hozzászoktunk a villanyvilágításhoz.

2016. jan. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tislerics Máté ***** válasza:

Létezik! Én láttam is egyszer! össze vissza cikázott sárgás fénnyel. majd hirtelen eltűnt. Nem nagy szám amúgy. De elég érdekes jelenség.


Tesla állítólag elő tudott állítani mesterséges gömbvillámot. Mondjuk nála titokzatosabb embert, nemigen lehet találni kis bolygónkon. :D


Ráadásul régi rézkarcokon is ábrázolják, meglepő hasonlósággal, mint a mai történetek, és fotók. Tulajdonképpen butaság azt állítani, hogy nem létezik.


Ja meg egyáltalán nem biztos, hogy csak 1 fajta gömbvillám létezik, sőt még ennél furcsább légköri jelenségek is létezhetnek, amik talán még ritkábbak.

2016. jan. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Wadmalac ***** válasza:

Az valószínű, hogy ha létezik (és ez már igen valószínű, ennyi csalás és hazugság nem születhet), akkor a jelenség pontos fizikai magyarázata még nem ismert. Nagy valószínűséggel tisztán elektromossággal nem magyarázható, de nem is nélkülözi az elektromos aspektusokat. A kémiai magyarázat abszolút nem passzol a hátrahagyott nyomokhoz, amiket állítólag gömbvillám produkált.

Valami komplex dologról van szó, talán csak több tudományterület összefogásával vizsgálható, lehet, hogy nem is elég három térdimenzióban keresni a megoldást.

2016. jan. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 EagleHUN ***** válasza:

Valószínűleg legalább három (vagy több) egymástól teljesen különböző képpen létrejövő jelenségek eredményét nevezi a köznyelv gömbvillámnak.


-Az egyik mára egészen elfogadott elmélet szerint a valódi villámok által keltett erős mikrohullámok térbeli konvergenciájáról van szó.

Ezt Japán tudósok laboratóriumban létre is tudták hozni. Azaz egy zárt kamrában plazmagömbök cikáztak nekik!

-Magyarázza az egyenes vonalban haladó és cikázva (hirtelen elfordulva) haladó magát mindenen átolvasztó átégető(plazmagömb) jelenséget.

-Magyarázza hogy miért (szeret) haladhat fémek vezetékek mentén.

-Magyarázza azt is hogy miért bukkanhat föl kék ég alatt is messze a viharoktól, de azért legtöbbször viharban vagy annak közelében.


- A másik a földből előtörő kémiai anyagok égése belobbanása. Ez itt ott feltűnő eltűnő jelenséget okoz de sohasem cikázik. Viszont tüzet okozhat.


-Továbbá van egy elmélet hogy a földalatti kőzetekben és törésvonalakon létrejövő mechanikai feszültség, súrlódási erő okoz valamit.

De hogy ez piezo elektromos jelenség -e vagy valami más még nem jöttek rá.

Viszont próbálják figyelni mert előjelezheti a földrengéseket.


Amint látod szinte egyik sem közvetlenül elektromos kisülés vagy hasonló, tehát nem villám. Maximum közvetve áll kapcsolatban az elektromágnesességgel.


Elektromos szakember vagyok, még élőben nem láttam ilyet, mégis azt mondom létezhet!

2016. jan. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!