Milyen kiegészítőket lehet venni egy skywatcher 130/900-as távcsőhöz?
okulárokat mindenképp, mert amik a távcsőhöz járnak azok nem valami minőségiek.
Én nem tanácsolom a Barlow-lencsét, inkább vegyél egy olyan okulárt aminek kicsi a fókusza (nagy a nagyítása). Barlow-ból a Televue éri meg inkább, de az 60.000-től kezdődik. Az alacsonyabb árkategóriás Barlow-lencsék inkább fotózásra (vagy kamerázásra) jók, vizuális észleléshez annyira nem, mert nagyon rontanak a képminőségen.
köszönöm a tanácsokat. :)
és konkrétan milyet ajánlanátok? szeretnék egy hold és napszűrőt. Napszűrő esetén csak rárakom és kész vagy kell még valami óvintézkedés?
és milyen okulárt ajánlanátok? Persze nem 60.000Ftért mert most vette, akcióban 57-ért a komplett szerkezetet :D ha ezek megvannak és kicsit megtapasztalom a csövet akkor még egy mély ég szűrőt szeretnék hozzá.
3:
Napszűrőt érdemes venni. Igen, felrakod a távcsöved elejére és kész, onnantól kezdve nézheted. Bár én óvatosan bánnék ezzel, nekem is van, de nagyon ritkán használom és akkor sem sokáig, mert azt nem tudom hogy milyen hullámhossztartományokban nem vágja le az intenzitást a szűrő, ezt mindig meg akartam mérni laborban de mindig elfelejtettem.
Csak arra kell figyelni, hogy véletlenül se fordítsd a Nap felé a távcsövedet amikor nincs rajta a porfogó sapka vagy a napszűrő, mert elég egy pillanat is és megvan a baj. Emiatt elég ügyetlenül lehet csak a Napot megtalálni, mert ahhoz keresőtávcső is kell és ugye ott is kell használni a szűrőt.
Előfordult velem olyan, hogy véletlenül a Nap felé fordult a csövem és a benne lévő okulár kissé megolvadt.
Én a holdszűrőt feleslegesnek tartom, igazából csak arra jó hogy a Hold fényét lecsökkenti. Ha nem zavar hogy miközben nézed, erős a fénye, nincs rá szükség. A képen pedig ninc mit javítani, hiszen tűéles képet adnak ezek a távcsövek a kráterekről.
A távcsővel elérhető maximális nagyítás - ami még élvezhető -, az kb. a távcső átmérőjének 2-szerese, szóval neked a 260-szoros nagyítás az ami még jó. Hogy ennél feljebb menj, ahhoz nagyon jó légkör kéne, ami nem túl gyakori.
A nagyítás abból jön, hogy a távcső fókuszát leosztod az okulár fókuszával. Szóval 260-szoros nagyításhoz a legközelebbi a te eseedben a 3 mm-es okulár, azonban ezzel 300x-t kapnál ami már egy kicsit sok a 13 cm-hez, azonban a 4 mm-es okulár jó lenne hozzá. Nekem is ilyenem van, Planetary márkájú. Ez azért jó, mert nagy a látószög, nem egy pár mm-es lyukon kell hunyorogni, mint az olcsóbb okulárok esetében. Szóval egy 4 mm-es okulár jó lesz számodra arra, hogy bolygókat nézegess, illetve a Holdat szemléld akkora nagyításban, hogy a legkisebb krátereket is lásd.
Köszönöm :D Azért az elég durva, hogy megolvadt. Mondjuk gyújtottam már tüzet 5 cm-es nagyítóval is :D De mi van akkor ha valaki úgy néz a távcsőbe hogy nincs rajta a szűrő? Nem vakul meg?
És ha rajta van a fólia akkor miért nem tud felmelegedni? Vagy akkor is feltud?
Még mindig kérdeznék. Mély ég objektumokhoz. Nem a nagyon halvány hanem a kicsit fényesebb Messier objektumokat szeretném felkeresni vele. Milyen kiegészítő kell ehhez?
Sajnos most ki sem tudom próbálni mert olyan felhős az ég. Már nem is tudom mikor láttam utoljára a napot :D
Tekintve hogy a fólia az infravörös tartomány intenzitását is levágja, nem melegednek fel a dolgok fólia használata melett.
Mélyég objektumokhoz nagyobb fókuszú és látószögű okulárok szükségesek.
Persze nem fogsz mást látni, csak egy halvány kis zürke maszatot, ami kicsit eltér a sötét háttértől.
rendben köszönöm :)
Na még egyet kérdeznék :D
van egy ilyen webkamerám itthon [link]
fel tudom valahogy szerelni rá?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!