Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért a széndioxidot tekintik...

Zsuszik kérdése:

Miért a széndioxidot tekintik a főmumusnak a környezetszennyezés (klímaváltozás? ) vonatkozásában, amikor az üvegházhatás 95 %-áért a vízpára, a felhők a felelősek és a CO2 nehezebb a levegőnél?

Figyelt kérdés

2015. nov. 22. 09:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Honnan szedted ezt a baromságot?
2015. nov. 22. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%
Mert az emberiség elsősorban CO2-tőt bocsát ki, hiszen égetjük az olajat és a földgázt (meg a szenet, de azért azt nem akkora arányban). Hírből sem eregetünk fel annyi vízpárát, mint CO2-tőt + a vízpára nem is marad fenn olyan sokáig, mint a CO2. Egyébként pl a metán még erősebb üvegházhatású gáz, csak metánt is ritkán eregetünk ki a légkörbe világméretben (mondjuk Szibéria pl veszélyes ebből a szempontból, mert ott a permafrost alatt vannak metánkészletek, amik vidáman felszínre szabadulhatnak - és akkor lesz csak igazán nagy probléma...)
2015. nov. 22. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
31%

"CO2 nehezebb a levegőnél?"

Gondolkozol?

Ha a CO2 nehezebb a levegőnél, akkor a légkörbe került mennyiség alul helyezkedik el, azaz a földi felszínen csak CO2 lehet, felette a levegő.

Na mármost...Miután még nem fulladtam meg,m akkor ez nem lehet így, vagy csak "térdig ér" (na ez hülyeség), én meg felette veszem a levegőt, de ezekután nem fogok földön aludni biztos ami biztos alapon.

2015. nov. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
35%

"CO2 nehezebb a levegőnél"

Gondolkozol?

Ha a CO2 nehezbb a levegőnél, ez annyyit jelent, hogy a légkörben felül a levegő, alatta a földfelszínen a CO2 helyezkedik el.

Miután én most is írok, élek ez nem lehet így, mert megfulladtam volna.

Lehet mégis igazad van, de akkor mondjuk a CO2 réteg mondjuk térdig ér (na ez hülyeség, legfegfeljebb egy lehetséges magyarázat).

Most hogy mondom ezekután biztos ami biztos nem alszom földön...

2015. nov. 22. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A CO2 nehezebb a levegőnél. Móltömege ~44. Amit a #3, #4 Válaszadó említ csak kivételes körülmények között tud kialakulni,mert a levegővel gyorsan elkeveredik. Borospincékben, barlangokban ki tud alakulni talajszinten CO2 réteg. - Ahol nyugodt a levegő.

Egy kis olvasni való:

[link]

[link]

2015. nov. 22. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

A 95% kamu. Senki nem tudja, lehet az 80%, vagy 98% is. Valaki okoskodott.

Ahogy #2 is írta, a közvetlen vízpára kibocsátásunk gyakorlatilag nulla az óceánok párolgásához képest.

KÖZVETETTEN viszont éppen a CO2 és más üvegházhatású gázok kibocsátásával növeljük a hőmérsékletet, ami növeli a párolgást, ami növeli a hőmérsékletet...

"...a CO2 nehezebb a levegőnél"

Igen, nehezebb, de ez gyakorlatilag semmit sem jelent, teljesen elkeveredik, nem ülepszik le***.

Az oxigén is nehezebb mint a nitrogén, mégsem oxigént, hanem keveréket lélegzünk.

A por 1000* nehezebb(sűrűbb) és nagyobb mint a levegő molekulák, és mégis csak hetek alatt ülepedne le teljes szélcsendben.

(*** Pincében, must erjedésekor, több százszoros koncentrációban valóban megfigyelhető.)

2015. nov. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy mennyire megbízható az a 95%, érdekelne a forrása.

A vízpára egyensúlyt tart a természetben. Ha kivonnál x tonna vízpárát a légkörből, akkor ugyanannyi lenne egy hét múlva. A víz körforgása miatt a vízpára mindig egyensúlyban van, mi emberek nem igazán tudjuk befolyásolni a mennyiségét.

A CO2 körforgása ellenben úgy működik, hogy van egy fotoszintetizáló összességünk, ami le tud bontani x CO2-t adott idő alatt. Vagyis ha mi x+y CO2-t eregetünk a levegőbe, akkor y-nal nő a szintje. Ez a növekmény szépen felhalmozódik. A vízzel szemben a CO2 szintje nagyon is az embertől függ. Ezért ezzel foglalkozunk.

De amúgy a vízpára által okozott üvegházhatást is növeli a felmelegedés. Ha nagyobb az átlaghőmérséklet, akkor nagyobb a vízpára egyensúlyi mennyisége a légkörben. Vagyis a CO2 közvetve a vízpárára is hatással van.

2015. nov. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
83%
Hogy ne lenne fontos a co2? Hisz amióta kitalálták az okos környezetvédők a kibocsátás kvótákat, hatalmas bizniszeket bonyolítanak le a kvóták adás-vételével.
2015. nov. 22. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
38%

#8 mármint kik bonyolítanak le hatalmas bizniszeket? Néhány minisztériumi alkalmazott minden országban, akit ezzel bíztak meg, hogy számon tartsa egy excel táblában. Ráadásul nem is csatlakoztak a rendszerhez túl sokan. Ha azt próbálod sugallni, hogy itt a környezetvédők pénzt keresnének ezen, akkor nagyon nagy butaságot mondtál.


OP: Azért a széndioxid a fő mumus, mert a vízgőzzel ellentétben egy nagyon sokáig jelen lévő, körforgásba vissza nem lépő gázról van szó. A vízgőz üvegház hatása ugyan nagy, de állandónak tekinthető, míg a folyamatosan növekedő CO2 növeli az üvegházhatást is.

2015. nov. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Nem a kör.védők keresnek azon, hogy eladják a semmit, hanem a kormányok.
2015. nov. 23. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!