Ha egy fénysebességel haladó járműnek felapcsoljuk a fényszóróját, akkor a járműtől nem tud távolodni a fény és felhalmozódik a fényszóróban?
Akkor ezek szerint az eseményhorizont, az maga az objektum pereme? Úgy értem onnantúl már nem zuhanhat tovább az anyag, mert beleütközöt az iszonyatosan összetömörödött anyagba?
"Ha pedig csak megközelíti, akkor a fény az bizony fénysebességgel fog kilépni a fényszóróból."
Na eredetileg ez érdekelt volna. Szóval akkor hozzáadódik a jármű sebessége. Azt viszont nem értem, hogy ez a hang terjedésénél miért nincs akkor így. Mert ott nem adódik hozzá, hanem amint elérjük a hangsebességet, hangrobbanás történik, amit a felhalmozódott hanghullámok okoznak.
"Akkor ezek szerint az eseményhorizont, az maga az objektum pereme? Úgy értem onnantúl már nem zuhanhat tovább az anyag, mert beleütközöt az iszonyatosan összetömörödött anyagba?"
Nem. Az eseményhorizont és az anyag határa két külön dolog.
""Ha pedig csak megközelíti, akkor a fény az bizony fénysebességgel fog kilépni a fényszóróból."
Na eredetileg ez érdekelt volna. Szóval akkor hozzáadódik a jármű sebessége. Azt viszont nem értem, hogy ez a hang terjedésénél miért nincs akkor így. Mert ott nem adódik hozzá, hanem amint elérjük a hangsebességet, hangrobbanás történik, amit a felhalmozódott hanghullámok okoznak."
Nem, nem adódik hozzá.
Pont ez a lényeg.
Ha a jármű a fénysebesség 99.99999999%-val halad és felkapcsolja a fényszóróját, akkor az fénysebességgel fog kilépni onnan, akkor is, ha az autóból nézzük, akkor is ha kívülről.
Ez pedig úgy lehetséges, hogy másképp telik az idő a fénysebesség közelében.
A hang pedig teljesen más téma, nem elektromágneses sugárzás, jóval egyszerűbb téma ennél.
Nem értem, miért nem válaszol senki a kérdésre. Nincs itt egyetlen fizikus sem?
A tudomány gyakran tesz fel olyan kérdéseket, amik eredője elvileg lehetetlen. Itt pl. nem azt kérdezte a kérdező, lehetséges-e járműnek a fénysebességgel mennie, hanem azt, hogy mi történik, ha egy ilyen jármű felkapcsolja a fényszórót?
A válasz: nem tudja felkapcsolni, mert amikor fénysebességgel halad, áll az idő. Mivel tehát nem tudja felkapcsolni, ezért a fény nem tud sem távozni, sem halmozódni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!