Ha készítek otthon egy fizikai elméletett, hova adjam le?
További tudnivalók:
Nincsen semilyen felsőfoku végzettségem csak a fizikát nagyon értem,és kitaláltam egy elméletett
Kitaláltam egy új elméletett,de hol lehet ezt az elméletett beadni hogy megnézzék,kaphatok fizikai nóbel díjat.
A mai fizikát nem lehet megérteni topologikus algebra és nagyon masszív csoportelméleti tudás nélkül, aki azt állítja hogy ezek hiányában is érti az hazudik, vagy csak olyan keveset tud hogy azt hiszi érti.
A trivialitásokat már felfedezték nagyon régen, azok után már kár "kutatni". Az alkalmazott fizika kissé eltérő ettől, ott ugyanis a szerencsének is óriási szerepe van. Emlékezhetünk arra, amikor felfedezték a kvázikristályokat; mekkora szerencse kellett hozzá.
Mint ahogy az a fizikában jártasok számára ismeretes, ha veszünk egy pontcsoportot, akkor annak bármely elemének a rendjével relatív prím egészek száma nem haladhatja meg a dimenziót. Ez sokáig érvényes volt, azonban történt, hogy egy 2 dimenziós kristályban 5-öd rendű szimmetriatranszformációt találtak; ami ellentmond a fenti törvénynek. A felfedezett struktúrát kvázikristálynak nevezték el, és rájuk nem alkalmas a kristálytani korlátozás.
Ezzel a példával azt akartam csak szemlélteni, hogy ne bízd el magadat, nem olyan egyszerűek a dolgok, ahogyan azt a laikusok hinni szeretnék.
Egyébként elméletet akármikor gyárthatsz, bármely jelenséget lemodellezheted kényed-kedved szerint; az már más kérdés, hogy mennyire elhibázott lenne.
Azt hiszem kérdező, fogalmad nincs a fizikáról, hacsak önállóan nem tanultál meg nagyon sok felsőbb matematikai és fizikai dolgokat.
Amit közép/általános iskolában tanulsz "matematika" és "fizika" néven, az valójában messze nem az...
A témakört, hogy miről van szó, nagyvonalakban vázolhatnád. Már csak azért is, mert ebből is megállapítható, hogy mit alkothattál, uis azt lehet tudni, hogy mely témakörök kutatottak és melyek befejezettek.
"Nota bene nem nagyon szoktak Nobel-díjat osztogatni igazolatlan elméletekre, de még az igazoltság után is csak ritkán az elmélet kitalálója kap Nobel-díjat. "
Tény és való, kár tagadnom.
"Én csodálkoznék rajta, ha ez a forgatókönyv zajlana le."
Én is, de alapozásnak megteheti...értékelem, ha valaki ez irányba gondolkodik, mint a kérdező, csak sajnos szintúgy 99%-uk annyiban is hagyja.
Kérdező ne szégyellősködj, most már áruld el mi az amit felfedeztél otthon. Azért remélem nem hiába tanultam olyan sokáig elméleti fizikát; hamarosan kiderül :).
11-es voltam.
Kérdező, egy ötlet: Vázold fel a jelenséget, amennyire tudod matematika nélkül (igen tudom, ez nehéz feladat), és akkor valószínűleg senki nom fogja tudni ellopni az elméletet, viszont ha valami alapvetően hibás dolog van benne, azt talán ki tudjuk/tudják a nálam tapasztaltabbak szúrni.
#12: "Amit közép/általános iskolában tanulsz "matematika" és "fizika" néven, az valójában messze nem az... "
Volna időd erről beszélgetni? Nem szeretném itt ezt a témát teleoffolni, de PM-ben beszélhetnénk egy kicsit erről? Én fizikának és matematikának tartom azt, amit tanulok, és szeretném a véleményedet erről meghallgatni, plusz talán sokmindent megismernék az anyaországi rendszerről is, amit eddig nem tudok (jómagam erdélyi lévén, aki eddig nem töltött 10 órát anyaországi iskolapadban, és annak a pár órának is nagy részében én beszéltem a mi rendszerünkről).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!