Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van-e kapcsolat a zsidó...

Van-e kapcsolat a zsidó kultúra, zsidókra jellemző gondolkodásmód, és a kvantumfizika között?

Figyelt kérdés

Észrevettem, hogy a késő 19. és korai 20. század híres elméleti fizikusai, kvantumfizikusai pl. Einstein, Bohr, Teller, mindannyian zsidók voltak.


Míg az 1800-as évek végén beragadt a fizikatudás egy bizonyos szintre, amin úgy tűnt akkoriban, hogy nincs továbblépés (pl. a Lord Kelvin által lefektetett elméletek) addig ezen zsidó fizikusok új távlatokat nyitottak, képesek voltak más szemmel nézni a világ felépítését, működési elvét, ezzel lényegében ők hozták létre a 20. századot, legalábbis azt a formáját, ami nekünk ismerős.


A kérdésem az, hogy ennek a radikális gondolkodásmódnak, ami elhozta nekünk a modern elméleti fizikát van-e köze a zsidó kultúrának, észjárásnak, esetleg vallásnak is?


Tudott-e Einstein azért továbblátni Kelvinnél, mert zsidó származású ember lévén más szemlélettel vizsgált mindent a világban?



2015. nov. 3. 20:36
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
86%
Persze. Az agy neuronjainak a működését elemi szinten a kvantumfizika írja le, és mivel a zsidók is az agyukkal gondolkoznak, van összefüggés a gondolkodásmódjuk és a kvantumfizika között.
2015. nov. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
96%
Ez 3 fizikus akik közül Einstein élete végéig tagadta a kvantumfizika jelentőségét, Bohr csak a tetejét kapirgálta a témának, Teller pedig szakirányosan a reaktorfizikán keresztül foglalkozott kvantumos jelenségekkel, ennél azért több ember volt ott a kvantumfizika fejlődésénél. Ha kvantumfizika amúgyis 4 tudós munkássága a legjelentősebb: Hilbert, Planck, Heisenberg és Schrödinger. Szerintem egyikőjük sem volt zsidó aztán fene tudja még sose vizsgáltam így meg konkrétan.
2015. nov. 3. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
33%

Nekem szerencsém volt annak idején meghallgatni Teller Ede egyik előadását itt Magyarországon.

Ő maga mondta el akkor, hogy azt, hogy ilyen eredményeket ért el ő (és több híressé vált fizikus társa) a tudományban, azt annak köszönheti, hogy MAGYAR NYELVEN gondolkodott. Szerinte a magyar nyelvismeret a gondolkodást, a meg- és felismerés képességét különösen magas szintre képes fejleszteni.

2015. nov. 4. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim válasza:
57%

#3

Teller elment onnan MO-rol 1926 ban 18 evesen,

Erdekelne hogy mikor es hol hallottad hogy ilyeneket mondott.

Az osnyelvrol nem emlitett valamit veletlenul aznap ?

2015. nov. 4. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
48%

Szia, Előző!


Hogy a Te hangnemedben (stílusodban) válaszoljak:


Hallottál Te arról, hogy létezik repülőgépjárat az USA és Magyarország között?

Hallottál Te arról, hogy létezik, tudományos téren kapcsolat az USA-beli és a magyar atomfizikusok között?

Hallottál-e Debrecenről, ahol működik egy Atommagkutató Intézete a Magyar Tudományos Akadémiának?

Tudod-e mekkora a befogadóképessége az épületben lévő legnagyobb teremnek?

Látom, beszéled a magyar nyelvet, de vajon ismered-e?

:)))

2015. nov. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:

Komolyra fordítva a szót, küldök itt Neked néhány, utánakereshető, ellenőrizhető gondolatot, amely szolgáljon bizonyítékként minden kétkedő, fiatal ember számára:


Szilárd Leó:  (Budapest, Terézváros, 1898. február 11. – La Jolla, Kalifornia, USA, 1964. május 30.) magyar zsidó származású fizikus. Az első, aki felismerte, hogy nukleáris láncreakció (és az atombomba) létrehozható. Mivel félelmetes lehetőségnek tartották, hogy először a náci Németország fejlessze ki az atombombát, meggyőzték Franklin D. Rooseveltet, hogy nekik kell elsőnek lenniük. Részt vett az erre irányuló Manhattan-tervben.


Teller Ede:  (Budapest, 1908. január 15. – Stanford, Kalifornia, 2003. szeptember 9.) magyar zsidó származású amerikai atomfizikus. Legismertebb a hidrogénbomba kutatásokban való aktív részvétele, ezért az USA-ban mint „a hidrogénbomba atyja” vált közismertté.


Wigner Jenő:  (Budapest, 1902. november 17. – Princeton, New Jersey, 1995. január 3.) Nobel-díjas magyar zsidó származású amerikai fizikus. 1963-ban fizikai Nobel-díjat kapott „az atommagok és az elemi részecskék elméletének továbbfejlesztéséért, különös tekintettel az alapvető szimmetriaelvek felfedezéséért és alkalmazásáért.” [1] 1972-ben elméleti fizikai eredményeiért Albert Einstein-díjat kapott.


Kármán, Neumann adatait is megtalálhatod a Google segítségével...


A fentiekben látszik, hogy Teller Ede volt az, aki a legtovább élt közöttük.

Ez tette lehetővé azt, hogy többször hazalátogasson a rendszerváltást követően. pl. Pakson, ahol többek között ezt nyilatkozta:

„Új jeles felfedezésem, miszerint egy nyelv van, s az a magyar.” (Mai Nap, Bp. 1991. 9.)

2015. nov. 4. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 Wadmalac ***** válasza:
100%

Szerintem inkább ott keresgélj, hogy az adott tudósok milyen körülmények közt nőttek fel, milyen lehetőségeik voltak továbbtanulásra, milyen végzettségű, milyen társadalmi környezetű, kapcsolatú szülőktől...

Ha ennek van összefüggése a zsidó származásukkal, akkor van összefüggés. Amúgy nincs.

2015. nov. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Továbbá, hadd ajánljam még az itteni kapcsolócímmel elérhető írást is:

[link]

amelyben ilyen, idevonatkozó mondatokat olvashatunk:


2) Rendkívül egyszerű és logikus nyelvet beszélnek, ami gyökeresen különbözik szomszédaikétól.


3) És végül sokkal okosabbak a földlakóknál. Mindehhez Kemény - enyhe marsbéli kiejtéssel - hozzáfűzte a magyarázatot: annyira könnyebb írni és olvasni megtanulni magyarul, mint franciául vagy angolul, hogy a magyar gyerekeknek sokkal több idejük jut a matek gyakorlására."

.....................

"Egy kézenfekvő magyarázat a magyarok különleges nyelve, amelynek nyelvtana és szókincse annyira különbözik szomszédaikétól.

Kármán és Bárány életük végéig büszkén használták az ékezetes á betűt, a számítógépek és szövegszerkesztők minden tiltakozása ellenére. (Bárány Róbert svédországi leszármazottai mindmáig kiteszik nevükre a vesszőket.)


A legenda szerint a Manhattan Program egyik szupertitkos tárgyalásán Grovestábornok rövid időre elvonult egy mellékhelyiségbe; ekkor Szilárd megszólalt: - Talán magyarul is folytathatjuk a tárgyalást. 

- Telegdi Bálint mesélte, hogy Fermi figyelmét is fölkeltette egy különleges marsbéli szakkifejezés, amit a magyarok gyakran mondtak egymásnak, meg is kérte Telegdit, hogy fordítsa le neki angolra, mit jelent: - Te piszkos disznó!"

( :) )

A "marslakók" elnevezés magyarázatát pedig ld. itt:

[link]


"Az öt marslakó, azaz Teller Ede, Neumann János, Wigner Jenő, Szilárd Leó és Kármán Tódor tudományos lángelméjüknek és magyar anyanyelvüknek köszönhette az

elnevezést, amelyet Magyarországon Marx György fizikusprofesszor használt először." (........)

Annál jobban ragaszkodtak magyarságukhoz. Neumann például szándékosan magyar akcentussal beszélt, Wigner évtizedek után is magyarnak és nem amerikainak érezte magát, Teller pedig Arany Toldiját hallgatva halt meg."

2015. nov. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Tom Benko ***** válasza:
97%
Úgy értve, hogy a zsidóságukból ered-e, nincsen. Az újításra bárkinek volt lehetősége, ők jókor voltak jó helyen. Pl. a relativitáselméletet Einstein előtt kétszer simán felfedezhették volna (Poincaré, Lorentz), éppen csak az utolsó lépés hiányzott mindkét esetben.
2015. nov. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Tökéletesen egyetértek Wadmalaccal, és csak azt a teóriát fogadom el. De azt elismerem, hogy sokan szeretnék, ha a kérdésre igennel lehetne válaszolni. Egy ilyen kapcsolat megállapítása/cáfolata olyan ismereteket é adatokat igényel, amilyenek nem állnak ma rendelkezésre, és amilyen adatokat soha senki nem gyűjtött össze.

Ennyire bonyolult összefüggéshez ugyan nem gondolhatjuk komolyan, hogy néhány világhírű ember adatai elegendőek lennének?

2015. nov. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!