A műtrágyázás, ha jobban megnézzük olyan dolog, hogy az unokáink kevesebbet fognak aratni emiatt, de az nem számit, az a lényeg hogy most minél több profitot tudjunk kipréselni egy hektár termőföldből?
Mellesleg lehet, hogy unokáink korára nem kell majd se aratni, se állatokat tartani, mert laboratóriumban fogunk növényi és állati szövetet is növeszteni. Már most is működik, de még nem alkalmazzák széleskörben.
Úgy kell elképzelni, hogy van egy petri csésze és nő benne a csirkemell izomzata, egy másikban meg egy krumpli belseje.
Ahogy az előzőek írják, a földek tönkremenetelében nem magában a műtrágyázás játszik szerepet, hanem az egész kizsákmányoló technológia. Pl az öntözésnek ebben nagyobb szerepe van (szikesedés és műtrágyákkal nem pótolt anyagok kimosása tekintetében).
Viszont azért azt hozzá tenném az előzőeknek is, hogy a MŰtrágyázás más okokból nagyon veszélyes a jövő generációira nézve!
Ugyanis túl sokat használunk belőle (ez is a rossz technológia és kizsákmányolás miatt van így), így a talajvíz is elszennyeződött már és ez egyre lejjebb jut a talajban.
A nitrátok és foszfátok a leg veszélyesebbek.
Régen ugye az emberek sima ásott kút vizet ittak. Hát ezt ma már ne próbáld meg, felnőttként túlélhető ugyan. De kisbabákra halálos. Magyarországon is több olyan eset is volt a közelmúltban hogy tanyán élők kút vizet ittak és ezt adták a kicsinek is. És az meghalt a túl sok nitráttól. (Ezért nem szabad nitrites páccal kezelt húsokat sem adni kisgyereknek, babának!)
Na most mi lesz akkor ha lejjebb jut ez a szennyeződés és eléri a városok vízvételi pár száz méter mélységben lévő rétegeit? Mit fogunk akkor inni?
A homok kavics és egyebek ezt a szennyeződést nem szűri ki! A nitrátok és foszfátok oldott állapotban vannak a vízben és egyre lejjebb jutnak.
Emiatt azonnal be kellene fejeznünk az ilyen fajta trágyázást és visszatérni a szerves anyagosra komposztra és igazi trágyára!
Jelenleg a profit van minden és mindenki előtt.
Nyilván a törvényi keretek között.
De ha növényt sem ennénk, csak fényt és/vagy migránshúst, akkor termelhetne az összes termőföld energetikai vagy ipari felhasználásra, persze úgy is ki lehet zsigerelni a földet, mert úgy több a rövidtávú profit.
Szóval ezzel nem lenne megoldva a probléma.
Köszönöm a válaszokat,tudom amúgy hogy a jelenlegi "fejlett" mezőgazdaság úgy működik hogy előre megesszük amit a következő évszázadokban teremnének a földek,csak kiváncsi voltam ,más hogy látja ezt!
Hallottam egy érdekes mondást a mai világról:"Okosak vagyunk,de bölcsek nem."
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!