Lehetséges volna sok-sok perceptronból építeni egy mesterséges agyat?
Mindegy, hogy fotocellák jelei, vagy egy kamera digitális adatait kapná, ha aszerint tanul mihez érzékelné a különbséget?
Ha te pók szemmel születtél volna, akkor is ugyan úgy élnél és reagálnál, mint a többi ember, de lehet hogy invertálva látnád a színeket, amit nem lehetne megkülönböztetni, mert pl. neked a piros lenne a zöld és fordítva, ez csak elnevezésbeli kérdés.
A halláshoz is bőven elég két mikrofon, ha mindenképpen szűrni akarsz, akkor az analóg vezetékre tedd rá a 20000 sávszűrőt.
Ha leutánzod a pár milliárd neuront és az ezek közti kapcsolatokat, mindegy hogy szoftveresen, vagy hardveresen, az valószínűleg tud majd tanulni, fejlődni, már ha ezekre a módosulásokra van lehetőség. Ezt amúgy meg is kell tanítani, fel kell nevelni, mert nincs semmi stuktúra kezdetben. Mintha egy csecsemő anyát összeturmixolnánk és a születésétől fogva újra kapcsolódnak a különböző ingerek hatására a neuronok. Persze ha már elértél bizonyos szintre a tanítással, akkor azt újraalkothatod és azt az időt megspórolod.
Sima többrétegű perceptronból szerintem nem.
Én háromféle háló-architektúrát használnék. Először is Recurrent hálót, RNN-t, ami képes adatfolyamokat feltanulni és akár generálni is, ez lenne a központban.
Aztán a szeme konvolúciós háló lenne, CNN, ami képekben tud mintázatokat felismerni.
Köztes elemekként pedig sima előreterjesztéses hálót FFNN-t használnék, ami absztrakciókat tud csinálni a bemenetekből.
Még van pár érdekes neurális elrendezés, azokat nem ismerem annyira, mint ezt a 3 alapot, de azoknak is biztos lenne helye a Nagy Hálóban :D
Összességében az egész felfogható lenne egy bazinagy mély neurális hálóként.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!