Meg lehet állítani a Föld lemeztechtonikai mozgását?
100 millió év múlva rá se lehet majd ismerni a Földre.
Mint ahogy totál másképp nézett ki 100 millió éve ilyenkor is. Viszont szomorú,hogy az a világ,amit ismerünk,nem olyan lesz mint most. Tudom,hol leszünk mi már 100 millió év múlva..De azért szomorú,hogy Európára rá se lehet majd ismerni.
Most neked jó. Annak, aki húszmillió évvel ezelőtt élt volna, meg lehet, hogy nem lenne jó, neki az lett volna jó, amilyen akkor volt.
Ha sokmillió év múlva fog még értelmes lény élni a földön, annak is úgy lesz jó és maximum érdekességként fog rácsodálkozni arra, hogy régen ilyen volt, amilyen most.
És nem fogja tudni, hogy neked akkor régen nem tetszett, hogy változik. És ha tudná, is tojna rá. :D
12
Szerintem nem lenne normális,ha országok tűnnének el,kultúrák forrnának egybe,és újabb háborúk lennének országok között a területekért,miegymás. Én nem gondolom,hogy a Föld kibírna egy 3. világháborút,majd egy 4.et,majd így tovább. Mert ahogy változik a Föld a tektonikai mozgás miatt,úgy akarnak majd országok újabb és újabb területekért harcolni. És minnél haladunk előrébb annál fejlettebb a haditechnika,amely kitudja milyen pusztításokat tudna végezni akár már ma is! Nemhogy majd évmilliók múlva az akkori technika. Ezért sem szabadna hagyni,hogy összevissza vándoroljanak majd a földrészek,méghogyha ez naponta,vagy havonta jelent pár centit..
"Szerintem nem lenne normális,ha országok tűnnének el,kultúrák forrnának egybe,és újabb háborúk lennének országok között a területekért,miegymás. Én nem gondolom,hogy a Föld kibírna egy 3. világháborút,majd egy 4.et,majd így tovább. Mert ahogy változik a Föld a tektonikai mozgás miatt,úgy akarnak majd országok újabb és újabb területekért harcolni. "
A mai ember nem fog _amiatt_ harcokat indítani az új területekért, mert a felszín változik a Föld lemezmozgásai miatt. Ez annyira lassú folyamat, hogy emberi léptékben legfeljebb műszerekkel mérhető, szinte elhanyagolható. Az afrikai kontinens pl. évente 3-3,5 cm-t tolódik észak, vagyis Európa felé. Ennek alapján az, hogy pl. a Gibraltári szoros bezáruljon (mindössze ~20 km távolság), nagyjából 60.000 év múlva lesz esedékes. Ez az időskála kábé 12x hosszabb, mint az emberiség teljes eddigi írott történelme. Ez cirka 2500 generációt jelent! És elég egyetlen, jól elhelyezett hidrogénbomba ahhoz, hogy kb. újabb tíz-húsz ezer évvel meghosszabbítsák ennek bekövetkezését. Szóval abszolúte felesleges a kontinensvándorlás miatt aggódnod.
"És minnél haladunk előrébb annál fejlettebb a haditechnika,amely kitudja milyen pusztításokat tudna végezni akár már ma is! Nemhogy majd évmilliók múlva az akkori technika."
Még azt sem tudjuk előre megjósolni, hogy mi várható 100 év múlva (lásd pl. korábbi technikai jóslatokat), nemhogy ezer év múlva. Amiről pedig te beszélsz, az ezerszer ezer év múlvát jelent minimum! :D Ember, ezt már csak 66-tal kell szorozni, és visszatérünk a dínók korába. Ezer év az óriási időmennyiség, ezer éve még nem ismerték sem az elektromosságot, sem az univerzumot, sem a vezetékes vizet, de még az üveget és a műanyagot sem. Ráadásul a technológia fejlődése exponenciális mértékűnek mutatkozik, vagyis az elmúlt 1000 év legutolsó 100 évében nagyobb volt a technika fejlődése, mint az azt megelőző 900 év folyamán. Gyakorlatilag ma már azt is nehéz megjósolni, hogy 10-20 év múlva milyen technológiai szinten fog állni az emberiség, nemhogy 100, főleg nem ezer évekre előre. És még mindig sehol sem vagyunk a földkéreg lemezmozgásainak időintervallumaihoz képest, melyek inkább csak millió éves időskálán mutatnak számottevő változásokat.
14-es.
Látom nem sikerült megértened. Azt nehezen hinném,hogy évmilliók alatt nem fejlődne drasztikusan a technológia. És épp ez a riasztó. Hogy beszélhetünk arról,hogy jelenleg csak pár centit közeledik egy kontinens. Viszont alig ismerjük a Földet,az a pár centi gyorsulhat,legjobb esetben lassulhat. Kell az emberiségnek a folyamatos változás ? Nem hiszem. Arra kellene törekedni,hogy a mostani állapotot őrizzük meg úgy ahogy van. Kiépíti az emberiség több ezer év alatt az élőhelyét de már gondolkodjon azon,hogy időbe készitse fel a kövezltkező generációkat arra,hogy ez nem marad így ? Na ezt ne.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!