Keserűsó, magnézium-szulfát, MgSO4? A gyógyszertárakban kapható keserűsó ugyanolyan minőségű, mint a gazdaboltokban árusított?
Vagy a gazdaboltokban kaphatóban még van egyéb anyag is?
Például:
Kérem, aki tudja a választ, segítsen, köszönöm szépen!
TTS (transdermal therapeutic system)-hez lenne használva!
Pl.:
Szerinted akkor a keserűsó magnéziuma nem szívódik fel bőrön keresztül?
A gyógyfürdőkben a gyógyvizekben lévő ásványi anyagok milyen formában vannak? Azok sem szívódnak fel?
A magnézium-szulfát szervetlen, a cikkben írt magnézium-citrát szerves vegyület. A bőrünk pont arra való, hogy ne menjen át rajta minden, amihez csak hozzáérsz. Van ugyan néhány kivétel, de a gyógyvizekből sem fog jelentős mértékű ásványi anyag felszívódni.
Ha nem akarsz tablettával magnéziumot pótolni (és nem rossz annyira az állpotod, ami indokolná), akkor magas magnézium-tartalmú ételekkel többre mész. Ez egy egész jó oldal, sok mindent ki tudsz keresni minimális angol tudással: [link]
Nagyon köszönöm!
Á, nincs velem gond, anyumnak szokott görcsölni néha a lábikrája és azt olvastam, hogy bőrön keresztüli bevitellel kéne ebben az esetben próbálkozni.
Magnézium-citrátot egyébként szed.
Köszi a linket, meg fogom nézni!
Emberi fogyasztásra csak gyógyszerkönyvi vagy élelmiszerkönyvi minőségű terméket használj. Noha a gazdaboltban kapható Mg-szulfát főtömege valóban Mg-szulfát, szennyezők és sterilitás terén nem kell megfelelnie olyan követelményeknek, ami emberi fogyasztásra alkalmassá tenné.
A magnézium sóit általában a szervetlen vegyületek közé soroljuk, kivéve persze ha szerves vegyülethez kötődik. De ez a szerves-szervetlen megkülönböztetés igazából egy régi időkből ránk maradt önkényes kategóriába sorolás, valós fizikai/kémiai jelentés nincs mögötte.
A magnézium, mivel ionos formában van jelen, bőrön át elhanyagolható mértékben szivódik fel. (emlékezz középiskolából a lipid kettősrétegre, ott a "lábacskák" egy apoláris közeget hoznak létre, amin a poláris magnézium nem jut át) Szájon át az emésztőrendszeren keresztül már be tud jutni, mert ott speciális erre kialakult fehérjék átszállitják ezen a rétegen.
A szulfát hashajtó hatású, magnézium pótlásra a citrát jobb.
Igazán köszönöm a részletes választ!
(Igen, tudom, hogy belsőleg a Mg-szulfátnak hashajtó hatása van, ez a kérdés csak a bőrön keresztül való felszívódás miatt született meg. A szerves-szervetlen besorolás témában olvasgattam ma és hát tényleg nagyon önkényes a kategóriákba besorolás.)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!