Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tényleg drasztikusan és...

Tényleg drasztikusan és globálisan változik a Föld éghajlata?

Figyelt kérdés
Vagy csak azért hisszük ezt, mert tömegével ontja a média a katasztrófákat, Tényleg ilyen sok van, gyarapodott a számuk. vagy egyszerűen arról van szó, hogy több jut el hozzánk a médián keresztül?
2008. szept. 9. 13:11
1 2
 11/19 anonim válasza:
75%

Az egyik válaszoló kimondta a varázsmondatot. Azt, hogy mi felgyorsítjuk a folyamatot. Hiszen a felmelegedést jégkorszak követi, majd újra felmelegedés... most is egy jégkorszak végén vagyuk, de míg az állandó felmelegedés és jégkorszak olyan lassan történik, hogy az élővilág tud hozzá alkalmazkodni, addig mi emberiség ezt a káros dolgainkkal úgy felgyorsítjuk, hogy emiatt kipusztítunk mindent magunk körül. De én azt mondom ez elkerülhetetlen, már akkor megpecsételődött a sorsunk amikor elkezdett nőni az agyunk, a fejlődés ezzel jár. Nincs ezzel semmi baj, kihal az emberiség és megoldódik a Föld minden problémája.


Grönland pl. régen zöld termővidék volt, innen is a neve: Grönland, vagy Greenland, tehát Zöld föld.

2008. szept. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:

Grönland még most is zöld.

S én úgy olvastam,hogy nem az Antarktisz jege olvad, vagyis a kontinensé, hanem van a kontinensen egy félsziget és csak azé. Tehát nincs veszélyben a tengerszint

2008. szept. 9. 20:10
 13/19 anonim ***** válasza:
100%
A globális felmelegedés természetesen, az egész földgolyóra kiterjedő folyamat (tehát globális), de nem drasztikus-a szó hétkőznapi értelmében-, mert ha az lenne, nem 0,008 Celsius fokkal emelkedne az átlag tengervíz hőmérséklet évente. Itt sokkal inkább a hosszútávú perspektívák aggasztóak, valamint az ipari fejlődés haszonélvezőinek hozzáállása (egyébként mindnyájan azok vagyunk). Ha ma elkezdenéd radikális mértékben csökkenteni az üvegház-hatást okozó gázok kibocsájtását, talán ha ötven év múlva lenne mérhető eredménye, mert azért nagyon nagy a "rendszer" tehetetlensége. Itt jön a második kérdés: kinek éri meg??? Ha téged megkérdeznének, akarsz-e a hátralévő életedben szarabbul élni, azért, hogy az ük-ük unokád jól éljen mit válaszolnál? És mit mondana az az államfő, aki nem írta alá a Kyoto-i szerződést, mert a döntései következtében az adott országban lett volna úgy 50 millió munkanélküli? Biztos megválasztották volna mégegyszer! Nehéz kérdés! Egy indián mondás: Ha már kivágtátok az összes erdőt, ha már leöltétek az összes állatot, ha már megfertőztétek az összes vizet, akkor rájöttök, hogy A PÉNZT NEM LEHET MEGENNI!
2008. szept. 9. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
A túlnépesedés ahogy már írták igen aggasztó probléma. Nem csoda, ha kiírtjuk az élővilág nagy részét, hiszen a vak is látja, hogy a folyamatos népesség növekedéshez még több élelem kell, és ehhez jön még hozzá az életszínvonal növekedéssel járó még több ipari cikk stb előállítása. Érdemes lenne erre is odafigyelni, mielőtt a természet tizedeli meg a népességet.
2008. szept. 9. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

S mi van a harmadik világbeli országokkal?

Sok környezetvédő jön azzal,hogy egyes fajok végleg kipusztulnak. De tudjuk egyáltalán,hogy hány faj él a földön? Hiszen nap mint nap fedeznek fel új állatfajokat.

2008. szept. 10. 08:33
 16/19 anonim ***** válasza:
44%
Azt leszámítva hogy egy napon belül is több évszak váltakozik, nemis olyan vészes.
2008. szept. 17. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

"Egy napon belül is több évszak változik nemis olyan vészes"


Mi változik, és mi nem vészes?

Egy nagyon fontos, midnyájunkat érintő dologhoz szóltál hozzá! Több tiszteletet és több hozzáértést!

2008. szept. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim válasza:

Nem kell szerintem ilyen nagy dolgokra gondolni...

Gondoljatok a mai napra, a tegnapra, és erre a hétre. Hirtelen tiszta hideg lett egyik napról a másikra. Ez is a globális probléma. A kis dolgokkal kell kezdeni.

2008. szept. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

(A naponta több évszak)

Tisztelem a témát, de elszomorít, hogy egyes országokat nem érdekel a környezetvédelem, pl Kínát és a USA-t. Pedig rengeteg szennyező anyagot bocsátanak ki, de anyagi érdekek miatt nem hajlandók aláírni a környezetvédelmi egyezményt. Így amikor eloltok egy villanyt, hogy ne égjen feleslegesen,v nem pazarolom a vizet ,akkor eszembe villan az Usa-ban lévő "fénypompás" városok energiapazarlása és hogy én azért oltom le a kisvillanyt a WC-ben, hogy kompenzáljam az ő pazarlásukat.Ezért írtam cinikusan.

2008. szept. 22. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!