Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van olyan elmélet, ami szerint...

Van olyan elmélet, ami szerint a természet a tökéletes fajt/fajok közti harmóniát szeretné megalkotni?

Figyelt kérdés
Szóval régen az ösztönös dinoszauruszok uralták a földet, viszont ez nem tetszett ezért fejlődtette ki a már gondolkodó embert, de az a harmónia helyett inkább csak magának akartak mindent. Tehát elképzelhető, hogy egy napo arra a sorsra fogunk jutni, mint a dinoszauruszok, egy magasabb cél érdekében?
2015. szept. 14. 09:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha a természetnek vannak érzelmei, akkor felvethető, hogy "tetszett-e" valami neki. De gyanítom, hogy ehelyett inkább "szabályok" szerint működik. A dinók meg azért pusztultak ki, mert megváltoztak a viszonyok, és ők ezt nem bírták követni. Ha egy újabb változást az ember nem bír követni, akkor ő is kipusztul. Másik változat - mivel az embernek van akaratai is - elpusztítja önmagát. Most éppen úgy tűnik, mintha ezt akarná.
2015. szept. 14. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Platypus ***** válasza:
100%
Van ilyesmi elmélet, nem is egy, azonban ezek nem a természettudományok hatáskörébe tartoznak. Jobb esetben filozófia eszmefuttatások, rosszabb esetben ezoterikus katyvasz. A természettudományok és a "magasabb cél" ütik egymást. Nem vizsgálható, nem megfigyelhető, nélküle is megmagyarázható a világ és logikusak az elméletek, ezért nem foglalkoznak vele.
2015. szept. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
17%

A természet egyike Isten álneveinek.

A természet ezt a harmóniát régen megalkodta, működőképes ökoszisztémának hívják. A dinók is működtek, csak kaptak a fejükre egy üstököst. Az emebr az önnnön maga kipusztítását üstökös nélkül is megoldja, mivel okosabb.

2015. szept. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A természetnek nincsenek céljai, vagy vágyai, ezek emberi tulajdonságok. Ezért nem is törekszik semmire, többek között a fajok közötti harmóniára sem. A dinók - és a többi, már kipusztult faj - azért haltak ki, mert nem tudtak alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez, vagy egy másik faj sokkal sikeresebben alkalmazkodott az új feltételekhez, így kiszorítva a korábban uralkodó fajokat. Az emberiség megjelenésének sincsen oka, kihalása - akár önmaga okozza vesztét, akár külső tényező váltja ki eltűnését - sem szolgál semmilyen célt. Legalábbis természettudományos szempontból. A vallás vagy ezotéria rovatban biztos találnak valamilyen jó okot és célt az emberiség létezésére, és kihalására is, bár az ok/cél létezését nem fogják tudni bizonyítani.
2015. szept. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Természeti szempontból nézve tökéletesség = kristályszerkezet = élettelenség.
2015. szept. 14. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez leginkább a dialektikára hasonlít, de azt Hegel a társadalmakra vonatkozva találta ki. Erről tudni kell, hogy filozófia, tehát nem a természettudomány hatáskörébe tartozik.

A dialektikát nem fogom részletesen elmagyarázni, mivel mint mondtam nem a természetre találta ki Hegel, de a lényege, hogy a történelmet végigkíséri egy világszellem (ez a szabadság), ami folyamatosan szeretne kibontakozni. Lényegében az egész történelem ennek a kibontakozásnak a folyamata. Mindig van egy tézis, amivel szemben fellép egy antitézis, végül ez egy szintézishez vezet. Aztán idővel a szintézis lesz a tézis, amivel szemben fellép egy antitézis és így tovább.

Lényegében te ezt próbálod értelmezni a természetre. Eszerint az élőlények fejlődését végigkíséri egy világszellem, a harmónia, ami kibontakozásra tör. Érdekes elképzelés, és lehet ezen filozofálni, de tudni kell, hogy nem a tudományos elképzelések világában mozogsz ezzel az elmélettel.

2015. szept. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!