Minél nagyobb valami annál nagyobb a gravitációja vagy minél nehezebb?
Figyelt kérdés
gondolok itt a Földnek van gravitációs mezeje viszont a Jupiternek nagyobb,erősebb van de miért azért mert nagyobb vagy azért mert nehezebb?2015. aug. 25. 20:47
1/14 anonim válasza:
mert nehezedd. A gravitáció, másnéven, (leegyszerűsítve) tömegvonzás
2/14 anonim válasza:
Két ugyanakkora, de eltérő tömegű test közül a nagyobb tömegűnek nagyobb a tömegvonzása. A tömeg számít, nem a méret.
3/14 anonim válasza:
Igen, a tömeg számít.
Másrészt érdekesség (vagy akinek az jobban tetszik, „szőrszálhasogatás” a nehézség és a tömeg eltérésén): ha belegondolsz, akkor a Föld és a Jupiter is úgy keringenek a Nap körül, mint az űrhajósok a Föld körül, ők pedig súlytalanok. Tehát ha a nehézséget nézzük, akkor a Jupiter és a Föld is egyformán súlyos…
4/14 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm
2015. aug. 25. 21:09
5/14 anonim válasza:
"akkor a Föld és a Jupiter is úgy keringenek a Nap körül, mint az űrhajósok a Föld körül, ők pedig súlytalanok" - ha már tényleg szőrszálhasógatóak akarunk lenni, akkor sem a bolygók, sem az űrhajósok nem súlytalanok. Eleve nem tökéletes körpályán keringenek, és még ha úgy lenne, akkor is hatna rájuk más tömeggel rendelkező testek gravitációja. (A Föld vagy az űrhajós esetén pl. a Holdé.) Tökéletes súlytalanság csak a világegyetem tömegközéppontjában van.
6/14 anonim válasza:
Amíg csak gravitációs erők hatnak rá és pontszerűnek tekinthető, addig súlytalan marad. Tökéletesen. Tök mindegy, hogy nem körpályán megy, meg hogy hat rá a szomszéd néni meg a Mars is. Szóval a szőrszálhasogatáshoz fűzött szőrszálhasogatásod nem állja meg a helyét.
7/14 A kérdező kommentje:
nagy köszönet mindenkinek
2015. aug. 27. 10:52
8/14 anonim válasza:
9/14 A kérdező kommentje:
köszi
2015. aug. 27. 10:57
10/14 anonim válasza:
Néha tényxleg azt gondolom, hogy ennek az oldalnak a természettudományos szekcióját be kellene zárni. Rémes, hogy mennyire tudatlan emberek magyaráznak olyan dolgokat, amelyeket nem értenek.
"Tökéletes súlytalanság csak a világegyetem tömegközéppontjában van."
Ez a kijelentés egyszerűen nem igaz, ráadásul nme létezik olyan sem, hogy a világegetem középpontja. De azért osztja az észt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!