Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Dinóknak volt hangjuk?

Dinóknak volt hangjuk?

Figyelt kérdés
Honnan tudják, hogy a dinóknak ilyen félelmetes hangjuk volt?
2010. márc. 6. 10:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A gyíkok teljesen más világ......

Hogy milyen volt a hang az csak találgatás,de hogy volt nekik az biztos.Különben nem tudtak volna kommunikálni,pl a csoportosan vadászó raptorok,vagy a növényevők nem tudták volna figyelmetztetni a társaikat a veszélyre.

PL: a Parasaurolophusnak a fején volt egy üreges taraj,amin rekonstruálták milyen lehetett a hangja,nekem meg is van vmeik cd-men mert le lehetett tölteni.

A színeket meg a mai rejtőzködő és figyelemfelkeltő állatokról mintázzák,a megfelelő életmódot folytató állatokról

2010. márc. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
100%

Szeretnék pár tévhitet eloszlatni:


1) egyes dínóknak ismerjük a színét. A sinosauropteryxnek például csíkos farka volt (sárga-szürke) és vöröses pofája.

[link]

A Jurassic parkban és hasonló filmekben a dínók elég pontatlanul vannak ábrázolva (a velociraptor pl valójában dús tollazatot viselt és az összes dínószínt tippelték)


2) Egyes dínók gégéjének ismeretében tudjuk, hogy képesek voltak hangot kiadni. Ehhez most sajnos nem tudo linket adni, e biztosan tudtok rá találni ha keresgéltek.


3) a teknősöknek természetesen van hangja, ráadásul elég mulatságos: http://www.youtube.com/watch?v=Uw6acYQC5ss

2010. márc. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Itt 1 link a Parasaurolophus hangjához:

http://www.youtube.com/watch?v=d-tRFuMdQkA

2010. márc. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Csont->párzási szokás rendkívül egyszerű:

Ezeknél a háznyi dínóknál a nőstények néhány derékcsigolyája összenőtt. Azért, mert mikor a hím pár tonnája rájuk zuhant párzáskor, nem lett volna jó, ha szétroppan a gerincük.

Innen lehet tudni, hogyan párosodtak.

2010. márc. 12. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Volt hangjuk! A Jurassic Park 1. című filmben lehet hallani,hogy milyen volt.
2010. júl. 3. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 Zoli 93 válasza:
A dinóknak szerintem biztos volt hangjuk sőt beszélni tudtak egymással.A Tyranosaurus Rex legközelebbi mai élő rokona a csirke. Ezt nem sokan tudják,hogy a egyes dinóknak tolluk volt.Lehet,hogy furcsán hangzik de én szerintem a dinóknak olyan hangjuk volt mint a csirkéknek.
2012. máj. 21. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!