Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Dinóknak volt hangjuk?

Dinóknak volt hangjuk?

Figyelt kérdés
Honnan tudják, hogy a dinóknak ilyen félelmetes hangjuk volt?
2010. márc. 6. 10:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Tényleg ezen még nem gondolkoztam.

Honnan tudhatják csak a csontokból?

Végülis hallottál már gyíkot üvölteni? Vagy krokodilt.

2010. márc. 6. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Szerintem ha pl a mai állatokból indulunk ki, melyiknek nincs hangja? Meg volt egy dínó, aminek "üreg" volt a koponyájában, azzal adhatott volna ki hangot.

Ugyanakkor ez csak feltevés, a dínók bőrszínét sem tudták meghatározni, a zöld, kék, szürke csak valakinek a fantázia-szüleménye.

2010. márc. 6. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez azért van, hogy a film is félelmetesebb legyen. Bebizonyítani nem tudták.
2010. márc. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Elvileg pukizni is pukiztak néha, mondván nem volt agyuk, hogy kontrollálják ösztöneiket.
2010. márc. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
Te is nézted ma a TV2-t?:) Amúgy tényleg érdekes, pár csontból még a párzási szokásaikra is következtetnek..kérdés, hogy ennek mennyi a valóságalapja.
2010. márc. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Volt, tuti.

A maradványokból (nem csak csont maradt) lehet erre következtetni.

Amúgy már találtak olyan bőrt is, amelyből most már a színt is tudják.

2010. márc. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
igen, néztem ma a műsort, szerintem nagyon jó volt, a grafika pláne. Nem tudom, nem értem, hogy pár csontból hogy lehet megállapítani, hogy milyen színű volt a dinó, volt-e hangja vagy sem (szerintem csak feltételezik, mert így hitelesebb, hogy egy ilyen félelmetes állatnak volt hangja, hiszen a hangszálak csak nem kerültek elő...). Pl. arra sem kaptam választ eddig, hogy a T-rex két első elcsökevényesedett lába mire volt jó az evolúció szempontjából? Mire használta?
2010. márc. 6. 12:05
 8/16 A kérdező kommentje:

"Szerintem ha pl a mai állatokból indulunk ki, melyiknek nincs hangja? "


Pl. az egyik legősibb állatnak, a teknősnek nincs hangja. Pedig azt is eléggé félelmetesnek ábrázolták, de a mai napig nincs hangjuk.

2010. márc. 6. 12:09
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nyilvánvalóan sehonnan nem tudják. Ráadásul még életszerűtlen is, mert ha egy ragadozó vadászik, támadás előtt nem fogja egy félelmetes ordítással felhívni magára a figyelmet, hogy a táplálékállat messze szaladjon. Ha területet véd, az más, de akkor meg többnyire nem támad, hanem beéri üvöltözéssel, pláne ha hatásos.
2010. márc. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:

Mellső végtagokról:

"Ezek a testrészek a méretük ellenére nem voltak elcsökevényesedve, a nagy izomtapadási felületek arról tanúskodnak, hogy meglehetősen erősek lehettek. Osborn 1906-os feltételezése alapján a mellső lábakat a párosodás során fogókarként használták. Az is elképzelhető, hogy az állat a mellső lábai segítségével állt fel hason fekvő helyzetből, vagy talán ezeket használta arra, hogy a szájába juttassa a zsákmányt (ezt az elméletet biomechanikai elemzés támasztja alá)."

2010. márc. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!