Ha a természetben az állatoknak nincs szüksége fogmosásra és mégis jó állapotban marad a foguk, akkor az embernek miért kell fogat mosni?
NEm a "roncsoló hatású" ételekkel van baj - ez ugyanis csak mese -, hanem azzal, hogy a természetben az állatok nyers élelmiszereket fogyasztanak, ami lesúrolja a fogakat, azaz ugyanúgy müködik , mint a fogkefe.
Emellett az állatok nem járnak orvoshoz, ezért aránylag rövidebb ideig élnek, és nincs ideje megromlani a foguknak annyira, hogy ebböl gondjuk legyen.
Neked se kötelező - de pl az elefántoknál vezető halálok, hogy annyira elkopik a foguk öregebb korukra, hogy nem tudnak enni, így éhen halnak...
Ez csak egy megelőzés, az életminőség biztosítására/javítására. Régen is ugyanúgy volt szuvas fog, ami azért nagyon tud fájni, míg végül kiesik - de gyanítom te nem akarsz hónapokat szenvedni vele, mire kiesik magától, hanem elmész fogorvoshoz.
Ugyanúgy, régen is volt pl vakbélgyulladás - fájt, nagyon fájt, meghaltál. Ma inkább elmész orvoshoz. Az állatok meg belehalnak az ilyen belső gyulladásba.
Melyik a szimpatikusabb? :)
Tudtommal találtak olyan ősember csontvázat, amiről egyértelmű, hogy a saját fejét verte szét a sziklafalon, mert beleőrült a fogfájásba. Pedig akkoriban még nem lehetettt kólát meg puncsmignont kapni.
Csak érdekességként, az oroszok kifejlesztettek egy fogkrémet, amiben vaddisznó szájából vett baktériumtenyészetre alapul, állítólag ezek a bacik megakadályozzák a fogszuvasodást. Ha ez igaz, akkor VAN természetes védekezés is a fogrohadás ellen. Csak nekünk már nincs. Mint ahogy C-vitamint sem tudunk magunknak gyártani, folyamatosan be kell vinni.
"Régen is ugyanúgy volt szuvas fog, ami azért nagyon tud fájni, míg végül kiesik - de gyanítom te nem akarsz hónapokat szenvedni vele, mire kiesik magától, hanem elmész fogorvoshoz.
Ugyanúgy, régen is volt pl vakbélgyulladás - fájt, nagyon fájt, meghaltál. Ma inkább elmész orvoshoz. Az állatok meg belehalnak az ilyen belső gyulladásba. " Régen is volt fogorvos, fogtömés ugyan nem volt, de a foghúzást már a neolitikum idején gyakorolták. A vakbélgyulladásra meg beöntést adtak, ami ugyan nem volt mindig eredményes, de sokkal ritkább is volt a vakbélgyulladás, az emberek belei nem voltak tele dzsuvával.
"Tudtommal találtak olyan ősember csontvázat, amiről egyértelmű, hogy a saját fejét verte szét a sziklafalon, mert beleőrült a fogfájásba." - ezt mégis hogyan lehetne egy több tízezer éves csontvázról megállapítani? Nem kell minden hülyeséget elhinni. (Azonfelül az emberiség kb. amióta a világon van, azóta ismer természetes kábító és fájdalomcsillapító szereket.)
"ezt mégis hogyan lehetne egy több tízezer éves csontvázról megállapítani?"
tudod, egy betört koponyáról nem csak az NCIS sorozatban lehet megállapítani, mivel "készült". És az a törés negyvenezer év múlva is ugyanolyan.
"Nem kell minden hülyeséget elhinni."
az tény, csak nem biztos, hogy te tudod hitelesen eldönteni, mi a hülyeség.
12:56,
Hadd találjam ki, rák is azért van, mert a modern kor, mi?
Régen azért nem volt nagyon feljegyezve a vakbélgyulladás, MERT NEM TUDTÁK MI AZ. Lévén boncolni a legtöbb kultúrában tiltott volt, a feljegyzés maximum a rendkívül erős hasfájásról volt, aztán halálról. A vakbélgyulladást amúgy tudtommal még egyetlen normális kutatás se hozta össze a modern életkorral.
De ugyanúgy rák is csak azért volt ritkább, mert nem tudták, mitől halt meg a delikvens. Mint ahogy a középkori Angliában szemrebbenés nélkül feljegyezték, hogy rosszul fújta meg a szél, és azért halt meg...
Foghúzás meg bizonyos szinten volt az őskorban, de azért ahhoz nem árt normálisabb (elsősorban fém) eszköz, amivel rendesen meg lehet fogni a fogat.
Koponyát is lékeltek az őskorban, de a túlélési arányok eléggé rosszak voltak (bár volt aki túlélte).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!