Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan tud mozogni az ember a...

Hogyan tud mozogni az ember a súlytalanság állapotában?

Figyelt kérdés
Egy ember fent az űrben, a súlytalanság állapotában képes a helyváltoztatásra pusztán az izomerejét használva úgy, hogy nem kapaszkodik bele valamibe, hogy azután azzal lökje tovább magát? Magyarul tud úgy úszni a vákuumban, mintha a vízben úszna pusztán az izomerejét használva, úgy hogy akár még a légellenállást sem használja ki ehhez?

2015. jún. 28. 13:49
 1/3 anonim ***** válasza:
Közegben azért tudunk így haladni, mert gyakorlatilag nyomásváltozást hozunk létre a közegben ahogy mozgunk, ennek az eredmény, hogy haladunk valamerre. Vákuum azért vákuum, mert ott a teret nem tölti ki semmi. Sem gáz, sem folyadék, ergo nem lehetséges "úszással" előre jutni.
2015. jún. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Max olyan izommunkával ami kiengedi a fingot, vagy a levegőt a tüdejéből, de ezek enyhén szólva is extrém esetek.

Maradjunk annyiban, hogy nem, szükségünk van egy másik (hasonló tömegű) objektumra

2015. jún. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Hominida ***** válasza:
100%

Nem képes. Az impulzusmegmaradás, illetve az ebből származó tehetetlenség fizikai törvénye egyértelműen előírja, hogy a zárt rendszer tömegközéppontjának sebessége nem változhat, amíg külső erőhatás be nem avatkozik. Egy lebegő ember, aki nem ér semmi máshoz, zárt mechanikai rendszer. Ezért a tömegközéppontjának a sebessége nem fog megváltozni, akárhogyan is hadonászik, szaltózik. Ha az ember tömegközéppontja nem mozgott, akkor nem is fog a hadonászástól megváltozni.


Ha kihagyjuk azt a lehetőséget, hogy például a dzsekijével jó nagyokat legyezve a levegő eltolásával szerez némi hajtóerőt, két megoldás jöhet szóba. Vagy valamilyen külső tárgyba bármi módon "kapaszkodva" húzza, tolja el magát, vagy az akció–reakció elve alapján. Az utóbbi azt jelenti, hogy valami testet a kívánt mozgással ellentétes irányba ellök, minél nagyobb sebességgel. Ettől ő a tömegek és sebességek fordított aránya szerint mozogni kezd. (Ez nem mond ellent a fenti törvénynek, de hagyjuk.) Lehet az ellökött test egy rakétapisztoly által kilövellt gázmolekula is, ezt sok-sok molekulával megismételve végül is emberi rakéta született.

2015. jún. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!