A HCl kötése kovalens, az NaCl kötése pedig ionos.
2015. jún. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
2/9 anonim válasza:
Ahogy az első írja!
És azért, mert a nemesgázszerkezetet szeretik. NaCl-nél ugye egyértelmű hogy miért ionos. HCl-nél pedig mindkettő fel akar venni egy elektront, ezért közösen használnak egy elektronpárt (=kovalens kötés).
2015. jún. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
3/9 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor nemtudom, hogy a tanár miért diktált gyenge másodrendű kötést HCl-nál a füzetembe....
2015. jún. 2. 06:42
4/9 anonim válasza:
Azért, mert: a HCl molekuláBAN kovalens kötés van. a NaCl molekuláBAN ionos kötés. DE a HCL molekulák között a molekularácsban másodrendű kötések tartják össze a molekulákat.
2015. jún. 2. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
5/9 sadam87 válasza:
Az, hogy milyen típusú kötés alakul ki két atom között, elsősorban az elektronegativitásuktól függ. Erről itt írnak:
A válasz jó, de van benne egy hiba: nem létezik NaCl molekula (legalábbis szilárd fázisban biztos nem, de szerintem egyébként sem). A NaCL rács rácspontjaiban Na+ és Cl- ionok vannak.
2015. jún. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
6/9 anonim válasza:
#5, 4. vagyok, én is tudom. De attól még molekula, hogy ionrácsos vegyület, a molekula nem attól molekula, hogy molekularácsos, hanem hogy meghatározott arányú részecskék építik fel.
2015. jún. 2. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
7/9 sadam87 válasza:
#5
Nem. A molekula semleges töltésű résecske, amely több atomból áll, és ezeket erős (kovalens) kötés tart össze. A konyhasó esetében ez nem teljesül.
"An electrically neutral entity" -> a Na és a Cl miatt kifelé töltéssemleges. Viszont a kovalens kötés miatt rémlik valami "szabály", ami téged igazol, kösz az útbaigazítást. :)
2015. jún. 3. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
9/9 sadam87 válasza:
""An electrically neutral entity" -> a Na és a Cl miatt kifelé töltéssemleges."
Ez igaz, de nem alkot egy egységet. Nem találunk a NaCl kristályon belül olyan egységet, ami esetében az egységen belüli részek közötti kötés eltérne az egységek közöttitől.
Emellett a kristály mérete (pl. bepárlással) elvileg korlátlanul növelhető. Egy molekula méretét, kémiai változás nélkül nem tudod növelni.
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik. Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!