Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Gyorsabb mint a fénysebesség?...

Gyorsabb mint a fénysebesség? (bővebben->)

Figyelt kérdés

Olvastam egy cikket, miszerint két német tudósnak sikerült bebizonyítania, hogy lehet jeleket a fénysebességnél gyorsabb küldeni. Ez azonban felvet számos kérdést (amelyek egytől egyig paradoxonok ami mai tudomány állása szerint) pl.: ebben az esetben, lehetne a múltba üzenni. Sajnos ez egy 2007-es, tehát elég régi cikk, és sajnos nem találtam sehol a folytatását, vagy bővítését stb. Ezért ha valaki tud erről szóló oldalt, vagy érdekelt ebben a témában és tud segíteni, az ne habozzon írni!

Ha lehet, NEM kérek általános 2. oszt. színtű "értelmiségi" hozzászólásokat! Köszönöm :)


2010. febr. 25. 22:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
ha igazuk lett volna a tudósoknak, már linkelném is be a nobel díjat megköszönő beszédüket.
2010. febr. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Már rég óta "gondolkodnak" azon, hogy mi lenne, ha építenénk egy háromszázezer kilométer hosszú csövet, amelyet ideális anyaggal teljesen megtöltenénk. Ekkor ha a cső egyik oldalán további anyagot juttatunk a csőbe, akkor elvileg a másik oldalon "azonnal" távozik az anyag, hiszen a cső teljesen telített, az anyag ideális, azaz pl. abszolút nem összenyomható.

De ez ugye elméleti dolog egyelőre.

2010. febr. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha az anyag egyik végét megütöd, a hatás hangsebességgel megy végig rajta (fémekben pár km/mp).


Szerintem a cikkben a jelenség értelmezése rossz volt: én is olvastam már ilyet. NEM lépték át a fénysebességet, csak azt hitték.

2010. febr. 26. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy igazolt dolog és nem mond ellent a relativitáselmélet sebességkorlátjának, mert az történik, hogy egy foton elkezd növekedni két ellentétes irányban, és ez a két rész továbbra is összetartozik. Tehát ha az egyis végét valamilyen hatás éri akkor az a másik oldalon is megjelenik, azonnal. Én is furcsálom, hogy mostanában kevés szó esik róla.

Ilyen kulcsszavakra érdemes keresni:

twin-photon

Quantum teleportation

2010. febr. 26. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Magyarul: Kvantum-csatolás, párkeltés.
2010. febr. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
17%

"Olvastam egy cikket, miszerint két német tudósnak sikerült bebizonyítania, hogy lehet jeleket a fénysebességnél gyorsabb küldeni."


információt. nem anyagot. a relativitáselmélet és minden hozzá tartozó megfontolás (mint az időutazás és hasonlók) "kezdeti tömeggel rendelkező" dolgokra vonatkozik.


"Ha lehet, NEM kérek általános 2. oszt. színtű "értelmiségi" hozzászólásokat!"


bocsáss meg, de te sem vagy ennél jobb, főleg, hogy ugyanez a kérdés már szerepelt pár nappal ezelött

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..

2010. febr. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászóló!

Én egy szót sem szóltam miszerint ez ellentmond a relativitás elméletnek. És igen, gondoltam, hogy vannak ilyen értelmes emberek, akik ahhelyett, hogy segítenének, belekötnek minden létező dologba...(ezért is írtam ki az utolsó mondatot, úgy néz ki azonban, hogy ez csak inspirált téged, hogy okoskodhass egy sort. Ami pedig a másik témát illeti, valóban hasonló dologra kérdeztünk rá, de nem ugyanarra. :)

2010. febr. 26. 15:03
 8/14 anonim ***** válasza:

[link]


Én itt olvastam a jelenségről először.

Nekem annyi a homályos folt benne, hogy ügye a foton a fény kvantumja, azaz ez az alegkisebb mennyisége, ami tovább már nem osztható tovább(ha jól tudom ennek igazolásáért adták Einsteinnek a Nóbelt).A cikk mégis úgy kezdi, hogy egy fotont optikai módon kettéválasztottak... Szóval nekem kicsit homály, hogy ezt mégis hogyan érték el, de itt olyan sok okos ember van, csak tudja valaki :)

Ha a jelenség valós, akkor viszont lehet kérdőre vonni az oly nagy posztulátumokat, mint relativitás elmélet, fénysebesség és társai...

2010. márc. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Üdv.!


Kettéválasztott fénysugárról van szó, nem kettéválasztott fotonról. A laserben a fotonok egymással kvantumcsatolásba kerülnek és a prizma ezt a fénysugarat választja ketté.

2010. márc. 3. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Egyébként, szerintem az ok-okozat kérdése még érdekesebb a cikkben, bár ez inkább a "Fehér lyuk az univerzumunk?" témakörbe tartozik.


A cikkben egyébként tévesen állítják, hogy a középsuliban nem tanítják a kvantumcsatolást. Bár nem tartozik a törzsanyaghoz, de a LASER témakörnél mindenképpen előjön.

2010. márc. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!