Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ezt az egyenletet, hogyan...

Ezt az egyenletet, hogyan tudom kifejezni Vhasábra?

Figyelt kérdés

m*g+Fny=ROvíz*g*h*A


h*A az a test térfogatát adja


(Ez egy olyan feladat, ahol pl. 20N nagyságú erővel tudok egyensúlyba tartani egy fa deszkát a víz alatt, és ekkor mekkora annak a térfogata.)



2015. máj. 24. 14:00
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
H jól értelmezem h a hasáb magassága, A a hasáb keresztmetszete. h*A=(m*g+Fny)/(ROvíz*g)
2015. máj. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
igen, de valami olyan van a könyvbe, hogy: Vhas = Fny/g(rovíz-rótest)
2015. máj. 24. 14:34
 3/8 A kérdező kommentje:
az m-nek el kell tűnnie: szóval rófa*Vfahasáb
2015. máj. 24. 14:41
 4/8 anonim ***** válasza:

Én csak matematikailag rendeztem le neked az egyenletet :) De ha a test teljesen a vízbe merül, akkor Fg+Fny=Ff --> Fny=Ff-Fg. Ff=RÓ_víz*g*V, Fg=RÓ_test*g*V.

Fny=(RÓ_víz-RÓ_test)*g*V.

2015. máj. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Lemaradt a vége:

Fny/((RÓ_víz-RÓ_test)*g)=V

2015. máj. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Hominida ***** válasza:

#2: Ha V = F/g(ρv-ρt), akkor V·ρv·g-V·ρt·g=F. Általánosságban m=V·ρ, az össztérfogat szorozva az egységtérfogatban levő tömeggel, ezt elfelejtetted. Vagyis mv·g-mt·g=F, Gv-Gt=F, Gv=Gt+F. A kiszorított víz súlya tart egyensúlyt a test súlyának és a testet lefelé nyomó plusz erőnek az összegével.


A kérdés szerint mt·g+F=ρv·g·h·A -> F=ρv·g·V-mt·g, és ugyanott vagyunk.

2015. máj. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Hominida ***** válasza:
#2: A levezetés csakis arra a speciális esetre érvényes, amikor a test egésze víz alatt van, mert ekkor Vt=Vv.
2015. máj. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Így igaz, köszönöm!
2015. máj. 24. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!