Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az emberiséget mennyire...

Az emberiséget mennyire érintené a kontinensvándorlás, hogy reagálna a következményeire?

Figyelt kérdés

Nem kell előre szaladni a távoli jövőbe, 100 vagy 200 millió évvel későbbre, már 5 millió évvel később is látható jelei lesznek a kontinensvándorlásnak, 5 millió évig meg legalább húzni fogja az ember. Ugyanis egy faj 4-5 millió évig létezik, jobb esetben 10-15-ig, mi meg a technológiai fejlettségünk kapcsán "halhatatlanná" váltunk, lassan szétrajzunk a világűrben.


5 millió évvel később Afrika és Európa össze fog érni a Gibraltári-szorosnál, be fog záródni a Földközi-tenger medencéje, és egy lassú kiszáradásnak fog indulni. Mennyire érintené az ilyesmi az emberiséget ?


Vagy ha 100/200 millió év múlva is létezni fogunk, hogy érintene minket a kontinensek összeállása szuperkontinenssé ?


2015. máj. 17. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:

" mi meg a technológiai fejlettségünk kapcsán "halhatatlanná" váltunk, lassan szétrajzunk a világűrben."


"5 millió évvel később Afrika és Európa össze fog érni a Gibraltári-szorosnál, be fog záródni a Földközi-tenger medencéje, és egy lassú kiszáradásnak fog indulni. Mennyire érintené az ilyesmi az emberiséget ? "


Szerinted mennyire, ha már szétrajzottunk a világűrben?

2015. máj. 17. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

"egy faj 4-5 millió évig létezik, jobb esetben 10-15-ig" - nincs ilyen hitelesített menetjegye egy fajnak, létezhet pár ezer vagy akár százmillió éveig is.


"a technológiai fejlettségünk kapcsán "halhatatlanná" váltunk, lassan szétrajzunk a világűrben" - attól nem leszünk halhatatlanok, ráadásul ahhoz, hogy ez megtörténjen, először túl kell élni a jelenlegi fenntarthatósági válságot.


"be fog záródni a Földközi-tenger medencéje, és egy lassú kiszáradásnak fog indulni" - miért indulna? A Földközi-tengert nem az óceánok "tartják el", van elég folyó, ami táplálja. Pl. a Duna is a Fekete-tengeren keresztül kapcsolatos vele a maga szerény 800.000 négyzetkilométeres vízgyűjtő területével, 6500 tonna/s vízhozamával.

2015. máj. 17. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Attól még a nagy része kiszáradna. Pár nagyobb tó maradna a Földközi-tenger helyén ha elzárulna a Gibraltári-szoros. Volt is egy német mérnök, aki egy gátat akart építeni a szorosba és a lecsökkentett vízmennyiséggel új földterületeket létrehozni, most nem ugrik be a neve, de a Pangea blogon olvastam.

Ha még élünk akkor és a technológiánk is meglesz, szerintem csatorna ásással egy darabig megoldják a dolgot, egyébként meg elég lassan zajlik a kontinensvándorlás, szóval mindig lesz idő reagálni a változásokra. Nem fog az Antarktika csak úgy egyik napról másikra felúszni az Egyenlítőhöz.

2015. máj. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
28%
Aki itt arra akar vállalkozni, hogy megmondja, mit tud az emberiség 5 millió év múlva, annak a véleményét elolvasni se érdemes. Aki fantáziálgatással szeretné elütni az idejét, persze kérdezhet ilyesmit, és múlathatja az időt a válaszokkal, de ennyi erővel pasziánszozhat is. Az se haszontalanabb, sőt.
2015. máj. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!