Logikailag lehetséges olyan robotot létrehozni ami épít egy nála fejlettebbet ami aztán egy még fejlettebbet és így tovább?
Ebben nincs igazad! Attól, hogy nem tudatosan, még folyamatosan számításokat végez az agyad is. Nem kell azon gondolkodnod, hogy a labda hova fog esni, vagy mennyire kell kinyujtanod a labdát. Ezt mind elvégzi az agyad.
Léteznek már nyomás, hőérzékelők ezek hasonlóan működnek, mint a bőrünk receptorai. Szóval nem sok kell, és meg tudják majd különböztetni az anyagokat. A látás nem gond, a hallás sem. A szaglással lehetnek problémák. De egy miniatűr tömegspektrométerrel ezt is el tudják majd intézni.
Hát...ez fogós komment. Viszont sajnos nem fogunk egyetérteni. Én ezt úgy képzelem el, hogyha valami képes tanulni, az képes lesz érzelmeket mutatni is. Mindezt mondom arra alapozva, hogy érzelmeket is tanuljuk. Tapasztalataink alapján döntjük el, hogy mi helyes mi nem. Nyilván mindenki a saját választását tartja helyesnek, a másikkal szemben kötelezően máshogy kell vélekedni. Nem mondhatom azt, hogy rabolni rossz, de rabolni jó. Vegyük alapul Továbbra is a rablást. Tegyük fel, hogy a robot úgy gondolja, hogy rabolni rossz. Mit gondol a rablóról?szereti? Nem szereti?
Az embernél ügye hormonok diktálják ezeket az érzelmeket...de végsősoron a hormonok is csak információt szállítanak. Ezt az információt dolgozza fel az agy, és alakul ki az érzelem. A robotnál nincs szükség ilyenre. Csak megkapja az inputot, és vélekedik a dologról. Nála így alakul ki az érzelem.
Írtad az ötletet is. Ezzel egy paradoxont hoztál létre, mivel a kérdéseddel feltételezés, hogy lehet ötlete egy robotnak. Ahhoz hogy jobbat alkosson mint önmaga, kell hogy legyenek ötletei. Szerintem( és ez adódik a feltételezéseimből) simán még személyisége is lehet egy robotnak. Ügye ezt is a környezet formálja. Ha tanul, tapasztal, akkor fejlődik a személyisége is.
Hol és miből?
Csak néhány kérdőjel:
létrehoznak egy olyan mesterséges szuperagyat, mely önmagánál fejlettebbet tud gyárani.
- hogyan lesz a nemlétező alaszkai aranymosók, vagy a dél-afrikai aranybányászok által meg nem talált aranyból microchip?
- hogyan fog az a mesterséges intelligencia egy világméretű hálózatot létrehozni a nyersanyagok kibányászására/megfelelő helyre szállítására?
- ha ezen túljutott, hogyan fog olyan üzemeket létrehozni (felépíteni), amelyekben az ércek a mikrocsip alapanyagává változnak?
- ha olyan nagy intelligenciával rendelkezik, hogy mindezt meg tudja szervezni/csinálni, lesz-e kedve hozzá annak tudatában, hogy őt aztán várja a roncstelep?
"- hogyan lesz a nemlétező alaszkai aranymosók, vagy a dél-afrikai aranybányászok által meg nem talált aranyból microchip?
- hogyan fog az a mesterséges intelligencia egy világméretű hálózatot létrehozni a nyersanyagok kibányászására/megfelelő helyre szállítására?
- ha ezen túljutott, hogyan fog olyan üzemeket létrehozni (felépíteni), amelyekben az ércek a mikrocsip alapanyagává változnak?
- ha olyan nagy intelligenciával rendelkezik, hogy mindezt meg tudja szervezni/csinálni, lesz-e kedve hozzá annak tudatában, hogy őt aztán várja a roncstelep?"
Honnan tudod, hogy ez mindet már nem a ma internetnek nevezett "szuperintelligencia" irányítja? :) Hiszen mi magunk építjük ki mindezt, és összekapcsoljuk egymással őket egy bolygóméretű hálózat részeiként.
Csak játsszunk el a gondolattal: minden tevékenységünk abba az irányba mutat, hogy egy ilyen, bolygóméretű hálózatot szolgálunk ki. Olyan gépeket alkotunk meg, melyek képesek kibányászni helyettünk az érceket a földből, azokat feldolgozni és gépeket, chipeket, energiatermelő egységeket hozunk létre belőlük (erőművek), infrastruktúrát építünk közéjük, különböző érzékelők egész tárházát telepítjük mindenhová, amelyek információt szolgáltatnak a különböző helyszínekről, történésekről, sőt, hadifelszereléssel is ellátjuk. Mindent adottá teszünk ahhoz, hogy egy esetlegesen öntudatra ébredő szuperintelligencia egy szempillantás alatt átvehesse az irányítást az egész bolygó felett.
Ha pedig feltesszük, hogy életre kel az AI, akkor vajon képesek lennénk megakadályozni azt, hogy ő kezdjen el irányítani minket? Sőt, egyáltalán képesek lennénk tudomást szerezni a létéről? Hiszen milliárdszor nagyobb ismeretanyaggal, milliárdszor gyorsabb reakcióidővel rendelkezik, mint bármelyik ember.
Még akár az is lehetséges, hogy ez lesz az evolúció következő lépcsőfoka.
18# adnak:
Szűrők nélkül is működhet az egész egy pillanat alatt ( az ötletes hozzászólásra reagálok)
Mégpedig ha nem általános számítógép alapú robotról beszélünk. Ugyanis dolgoznak a kvantum számítógépen, ami egyszerre végzi el a feladatot, nem egymás után.
Itt szerintem a fő kérdés az, hogy hová tudnának fejlődni a gépek? Kell e nekik maguknál jobbat alkotni, vagy elég magukat frissíteni, és alkatrészt cserélgetni?
Ha már azóbajött az evolúció, szerintem egyetlen lépcsőfok van felfelé, és az ez.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!