Mi a különbség a feketelyukakban található szingularitás, és a szingularitás között, amiből minden lett?
Na mivan ma, mindenki az elkövetkező 100 év Nobel-díjasait várja itt gyak.hu-n?
Kérdező, a kérdésedre egyelőre nincs válasz. Egyszer majd lesz biztosan, de lehet, hogy száz, de az is lehet, hogy csak ezer év múlva...
A mi terünk és a mi időnk van körülötte, de az eseményhorizonton belülről vizsgálódva is ezt mondanád? Talán éppen egy fekete lyuk eseményhorizontján belülről vizsgálódsz most is, és persze azon belül egy másikon kívül. :)
Másképp hogyan lehetne? Az Univerzum nem lehet végtelen, ez tény, ugyanakkor minden okozatot egy ok előz meg, és a végtelenség problémája elkerülhetetlen.
Jelenleg azt tudom elképzelni, hogy valami úgy lehet egyszerre véges és végtelen, ha ciklikus (vagy oszcillál), vagy fraktál-szerű. Ha ciklikus, akkor a végső állapotnak valahogy okoznia kell a kezdeti állapotot. Nem elképzelhetetlen, főleg kvantummechanikai megfontolásokkal, de szerintem eléggé erőltetett. A fraktálos verzió hihetőbb a fekete lyukak miatt. Gimis koromban találtam ki ezt az elméletet, utána jöttem rá évekkel később, hogy már jóval előttem is gondolt erre nálam sokkal kompetensebb szakember is.
Semmiből? Úgy tűnik az Univerzum össz energiája zérus. Hát valahogy így. Ez közérthető és szellemes - ha tudsz angolul. Ha nem tudsz, persze akkor is :-).
semmi és minden. :)
maga a szingularitás, mint fogalom, az jelenti, hogy egy különleges pont. ennyit és nem többet.
olyan, mintha azt mondanád, hogy van a Kata meg a Józsi, mindkettő ember, de mi a különbség?
egyrészt semmi, mert mindkettő ember, másrészt meg nyilván nem ugyanaz a kettő.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!