Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az állatvilágban miért ilyen...

Az állatvilágban miért ilyen ritka az értelmes intelligens élet kialakulása? Vallásos megközelítést nem kérnék!

Figyelt kérdés
Más csúcsragadozóknak is van szabad energia ill időbeli kapacitása, akkor miért?

2015. ápr. 19. 12:19
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Hát, embereknél se gyakori :-D
2015. ápr. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

"egy ilyen humanoid kialakulásához elég 6-8 millió év"

Igen, ha már a majom megvan.

Ahhoz pedig kell 20-50 millió év és az őse.

Ahhoz pedig kell...

2015. ápr. 20. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Wadmalac ***** válasza:
100%

Szerintem az emberi szintű értelem egy (több) apró mutációs ugrás eredménye, ami talán NEM is volt feltétlenül szükséges a túléléshez, viszont jelentősen javította a faj dominanciáját és térnyerését. Ezen mutációs "ugrás" után talán nem is igazán a természetes környezeti, hanem inkább fajon belüli szelekció "emelt ki" minket az állatvilág közül.

Könnyen lehet, sőt valószínű, hogy mondjuk a neandervölgyi, cro-magnoni ember értelmi képességekre már semmivel sem volt "butább" egy mai embernél, maga az értelmi felemelkedés jóval régebbi, szinte ugrásszerű és a populációban talán pár száz generáció alatt futótűz-szerűen elterjedő változás volt.

2015. ápr. 20. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%

Az élővilág minden tagja más utat járt be és ezen a téren a főemlősök jutottak a legmesszebb. Nagyon valószínű, hogy a főemlősök között más intelligens fajok is kialakultak párhuzamosan, de a konkurenciaharc érvényesült, valójában szó szerint kiirtottuk vetélytársainkat. Ha ezt kétségbe vonod, akkor figyelmedbe ajánlom, hogy az Észak-Amerikai kontinensről pár száz év alatt majdnem kipusztítottuk az őslakókat, csak a humánum terjedése általi védettség miatt vannak ott még indiánok, vagy a náci halálgyárak a zsidók elleni tevékenységük során milyen 'eredményeket' produkáltak. Régen persze nem volt ennyire hatékony a gyilkolás technikája, viszont sem a humánum nem létezett, sem időhiányban nem szenvedtek. Lehetséges, hogy a Neandervölgyi korábbi ősünk, ezt korábban így gondoltuk, de mivel Cro Magnonival részben egy időben is élt, valószínűleg az is egy párhuzamos fejlődés és az utóbbi kiirtotta az előbbit. Lehetséges persze, hogy kis mértékben keveredtek is, vagyis az előbbiből is lehetnek génjeink, de ez attól függetlenül fennáll és nem csak ez a két faj élt, valószínűleg korábban nagyobb volt a választék, de mára csak mi maradtunk.

Levadásztuk a többi okoskát.

2015. ápr. 20. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim válasza:
Mi lenne ha a Földön nem is léteznének más élőlények csak emberek, a fa is emberré alakulna, meg a virágok is és emberi intelligenciával rendelkeznének . Azt nem tudjuk, hogy a bolygónk mikor, miért, milyen aprópóból hogyan keletkezett, minden csak találgatás és feltételezés . Hogyan, miből, miért lett, hogyan került ide egyáltalán az ember és akkor a legfontosabb az, hogy az oroszlán miért nem emberi 200-as IQ-val rendelkezik ....
2015. ápr. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem rég a NASA közzétett egy listát, amin azok a bolygók szerepeltek, amiken létezhetnek értelmes lények. A Föld nem volt köztük :-(
2015. ápr. 21. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Szerintem az ember az evólúció első igazán nagy kísérlete ész szempontjából, viszont az agyunk fejlődéséért cserébe gyenge sz*rok lettünk, kb. akármelyik velünk azonos tömegű állat erősebb nálunk. Amúgy az ész, mint láthathjuk, csúfosan megbukott evolúciós szempontból, nemsokára kipusztítjuk magunkat vele, míg a dinoszauruszok több mint 150 millió évig uralták a földet úgy, hogy észben nem nagyon fejlődtek, erőben viszont annál inkább.
2016. aug. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Csak gondolkozz, mi lenne ha egy állat, vagy bármi konkurenciája lenne az embernek mi történne meg azzal a fajjal :-D
2018. márc. 5. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Az intelligencia rendkívül erőforrásigényes. Kevés állat engedheti meg magának.

Ráadásul a többi tulajdonság ilyenkor romlik.

2018. márc. 5. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 Wadmalac ***** válasza:

"Amúgy az ész, mint láthathjuk, csúfosan megbukott evolúciós szempontból"

Hmm, azért nem.

Csak annyira, mint bármely olyan evolúciós jellemző, ami túlszaporodással végződött. Az evolúció ilyenkor sem szokott komplett kihaláshoz vezetni, csupán némi hullámzás után kialakul egy egyensúlyi állapot.

Amúgy ilyen megszaladást általában nem evolúciós változás, hanem környezeti változás szokott okozni.

Ritkásan rajtunk kívül is előfordultak fajok, amelyek maguk csinálják a környezeti változást, viszont nekem egy sem ugrik be, aminél a létrehozott környezeti változás akár csak ideiglenesen is éppen a populáció előnyére válna. Talán az anaerob mikrobák oxigéntermelésre és -fogyasztásra váltó közös csapata volt ilyen.

Na mi ilyet is tudunk. Láthatóan egy idő után itt is visszaüt.

Tulajdonképpen ettől sem leszünk evolúciós kudarc. A kihalástól még igen messze járunk.

Olyasmi, hogy valami végleges selejt volt, jóval hosszabb idő alatt szokott utólag felmérhetően kiderülni.

2018. márc. 5. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!