Milyen környezettudatos megoldások vannak a fény energiájának befogására?
Napozás. Ingyé készítesz magadnak D-vitamint a napenergia felhasználásával, és még környezettudatos is.
Áttételesen viszont a szélenergia és a vízenergia is a napenergia eredménye, tehát azok is ide sorolhatóak. Még áttételesebben az atomenergia is a napenergia eredménye, igaz, az már olyan napoké, amelyek már rég kihunytak. De gyakorlatilag minden létező energia amelyet ki tudsz használni, a csillagokban termelődik.
Napkollektor, napelem, megfelelő tájolású házak építése, stb.
Közvetetten persze mindent a nap energiája mozgat (hullámzás, szelek, fák növekedése, stb.) tehát ez mind-mind a fény valamilyen hasznosítása
Környezettudatos az a cselekedet amelyet gyártásban, fogyasztásban egyaránt használnak a zöldek (nemcsak ők). A lényeg a megkülönböztetésen van, hogy a természetet szétválasszuk az ember okozta környezeti káreseményektől. Gyakorlatilag miattunk jött létre a környezetvédelem, mert épp magunktól kell megvédeni a természetet és akár önmagunkat is. A cél minél kevesebbet szennyezni a folyamatos jobbítás, fejlesztés és termelés mellett. Na, ez nagyon nehéz és szinte lehetetlen. De szerencsére az egyik ilyen fejlesztés és tudatosan zöldülő cselekedet, az hogy legalább a fényt igyekezzünk minél hatékonyabban felhasználni.
Amint előttem már mondták, vagy a természetet hívod segítségre - fák, napozás :) de a komolyabb az lenne, ha kevés új gyár létesítése nélkül is, minél kevesebb anyag és méreg felhasználásával tudjunk olyan készülékeket, csöveket, fényelnyelő anyagokat használni, amely átalakítja a fényt - mint energiát - villany vagy hő energiává. Azért hő vagy elektromosság, mert ezek a leggyakrabban használt energiaformák.
A hő továbbá átalakítható lenne erőműszerű berendezésekkel elektromos energiává - ha kell, vagy vissza - elektromos energia könnyen hővé alakítható.
Akkor lesz környezettudatos, ha nincs túl sok járulékos szennyezés. A napelemek - kékesszürke pannók amelyek villanyt termelnek közvetlen - nem a legjobbak, drága, megtérülése ideje alatt a zöme el is romlik, legfeljebb 25 év alatt ismét le kell cserélni. A napkollektor - csövekben keringetett folyadék hő alakjában szállítja el a lakásba az energiát - sem a legjobb, érzékeny, törékeny, ez sem túl hosszú életű, a gyártása sem a legtisztább. Fejlesztéssel továbbá fejleszthető a napelem és a napkollektor is. Látszólag a legjobb az erőmű méretű beruházás, az energiamennyiségre jutó fajlagos költség sokkal alacsonyabb, hosszabb az élettartama - folyamatosan javítható stb. Pl. ilyen a tükrükkel összegyűjtött fény fókuszálásával termelt hő meghajtotta generátor termelte elektromos energia. Ezt az energiamennyiséget a hagyományos villamos-elosztó rendszerre lehet csatlakoztatni és az egész ország jól jár.
Remélem segíthettem és hasznosnak bizonyul a válaszom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!