Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Meg lehet-e csinalni, hogy...

Meg lehet-e csinalni, hogy 220-rol mukodjon egy elemmel mukodo szöszeltavolito, valamint egy szappanadagolo?

Figyelt kérdés

Ennek kivitelezese mennyire bonyolult, ha lehetseges, es mekkora költseggel jarna?

Koszonom a segitseget.



2015. márc. 24. 06:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
63%
Meg, de veszélyes, és olcsóbb venni egy AA akkumulátort.
2015. márc. 24. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Lehetséges természetesen, egy tápegységet kell készíttetni, ami a 230 voltból megfelelő egyenáramot csinál. Pár ezresbe belekerülhet, azt tippelném, hogy nem éri meg.
2015. márc. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
70%
Max 500 ft-ert szoktam csinalni, de van, hogy semenyiert. Megnezed hany V-os a gep, keresel egy nemhasznalt telefon toltot, ami annyi V-os. Levagod a dugolyat, ossze cinezed a megfelelo helyeken es voila. En igy csinaltam az akus gagyi furobol halozatost mikor mar nem toltodott az akuja, a gravirozom is tartosabb lett, valamint az elemes erinto kapcsolos lampa is igy lett halozatos. Es meg sorolhatnam mire jok a nem hasznalt akutoltok.
2015. márc. 24. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Koszonom a segitseget, Wadmalac(z) szakertonk is hatha hozzaszol meg. :)
2015. márc. 24. 08:10
 5/12 anonim ***** válasza:
A telefontöltős jó ötlet, én is megcsinálom otthon
2015. márc. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem javaslom a töltővel bűvészkedést. Eleve ne ajánlgassunk olyan dolgokat, amik veszélyeivel esetleg nincs tisztában a kérdező, mégis neki kell majd otthon vállalnia a felelősséget érte.

Egyébként persze, megoldható, nem a bonyolultság a lényeg, hanem az apró részletek, amitől biztonságos lesz, vagy nem.

2015. márc. 24. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én a csengőt csináltam meg telefontöltősre.
2015. márc. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Veszélyesebb, mint egy vezetéket toldani középen két oldalról?


Milyen veszélyek merülhetnek fel 82%-os, azt elmondanád, vagy bárki itt?

2015. márc. 24. 23:11
 9/12 anonim ***** válasza:
77%

Ahhoz hogy hálózati feszültségről működtess egy eddig elemről működő dolgot egy egyenáramú tápegységre lesz szükséged.


Csak ehhez tudni kellene pontosan, hogy mekkora feszültséget igényel, illetve mekkora áramerősséget vesz fel.


A feszültség még kideríthető:

* ha egy elem van benne, akkor 1,5 V-os

* ha több, és párhuzamosan vannak összekötve - mint például itt (ugyanazon az oldalon vannak a rugók!): [link] - akkor 1,5V

* ha több, és sorosan vannak összekötve - mint például az alábbi képen látható (felváltva vannak a rugók!): [link] - akkor n * 1,5 V, ahol n > 1 egész szám


Az áramfelvétel már neccesebb:

- ha van multimétered (és tudod is használni), és meg tudod bontani ügyesen az áramellátását a készüléknek (például kicsit kimozdítod az elem egyik felét a tartójából - az elemhez az egyik mérőfej, az elemtartó szabadon maradt végéhez a másik és áramot mérsz), akkor kiméred

- vagy túlméretezed a tápegységet (brrr...)


A következő kérdés - hogyan kötöd be:

- vagy szerzel a tápegység csatlakozójához megfelelő aljzatot, beleapplikálod a ketyerébe (bontással jár), bekötöd/odaforrasztod az elemtartójához/az eszköz tápbemenetéhez (ügyelve a polaritásra!)

- vagy levágod a tápegység tápcsatlakozóját (bontással jár), szétválasztod a két eret, beforrasztod az elemtartóhoz/az eszköz tápbemenetéhez (ügyelve a polaritásra!)


És végül - de nem utolsósorban - a használati problémák (a teljesség igénye nélkül):

- a szöszeltávolító mozgatva lesz - a tápegység kábele nem fog akadályozni?

- a szappanadagoló vizes helyiségben lesz - nem okoz a pára/az esetleges nedvesség rövidzárlatot?

- a bedugva felejtett tápegység fogyaszt

2015. márc. 25. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
75%

"Milyen veszélyek merülhetnek fel"

Például a forrasztások tehermentesítése, vagyis ha mondjuk a szösztelenítőt mozgatod, akkor a vezeték mozgása miatt mennyi idő alatt fog elengedni a forrasztás vagy megtörni a vezeték. Az "ossze cinezed" és hasonló tanácsok engem mindig aggodalommal töltenek el. Egyrészt a lengő vezeték toldásakor a szigetelés valahogy mindig elfelejtődik, másrészt nem is olyan könnyű elektromosan és mechanikusan is megfelelő forrasztást csinálni. (Láttam már pár undorító gányolást.)


Ha az ember magának csinálja, hát legyen, de gondolom ezt a család is használni fogja. És hiába törpefeszültség, akkor sem játék. Szóval lehet ilyet, de csak ésszel. :)

(220 már rég volt, valszeg 230V-ot akartál írni.)

2015. márc. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!