Mi értelme van megkülönböztetni a szerves és szervetlen kémiát?
A szerves kémia semmi más, mint a szénvegyületek kémiája.
De az élet nem véletlenül a szenet választotta alapul: a szénnek kiemelkedő a katenációs képessége, ami azt jelenti, hogy gyakorlatilag vég nélkül tud önmagával molekulákba kapcsolódni. Ez azt is jelenti, hogy a szénvegyületek száma és változatossága sokkal nagyobb, mint a legtöbb elem esetében, és ennek az anyagnak a mérete és bonyolultsága indokolttá teszi a kiemelt helyen kezelést.
A másik oka pedig nyilván az interdiszciplináris (orvosi, biológusi, stb.) jelentősége.
Egyébként azt jól látod, hogy a szerves kémia ugyanúgy csak a kémián belül egy alterület, és ugyanazok a szabályok működtetik.
De senki nem is állít mást.
És miért kell megkülönböztetni egymástól a fizikát és kémiát? A kémiát és biokémiát? A biokémiát és biológiát? A biológiát és orvoslást? Az orvoslást és a népegészségügyet? A népegészségügyet és a társadalomtudományt? A társadalomtudományt és az irodalmat? „Nincs elkülönült, jól látható határvonal semelyik kettő között.”
Összegezve: Miért kell megkülönböztetni a fizikát és az irodalmat?
Ezek között lehet mégis jól elkülönült határvonalat adni, mert ugye az irodalom nem foglalkozik a mozgástörvényekkel meg az éghajlat változásokkal, ugyanígy nem foglalkozik a biológia sem Ady műveinek kielemzésével.
Elvileg a tudományban mindennek megvan a maga haszna(hisz azért találták ki) és előzőnek válaszolva még mindig ezt keresem, hogy ez csak azért alakult így ki, mert amikor az alkímiából kivált a kémia, az akkori emberek(mert logikusan tudás nélkül mindenki így járna el) kettéválasztották az élőlények kémiáját az élettelen dolgok kémiájától, vagy ennek ma is van valami foganatja? Ma már tudjuk, hogy a két kémia teljesen azonos dolgokat ír körül, de még mindig nem tudom(vagyis biztosan nem), hogy mi a különbség a kettő között amiért ma is így használjuk.
> „Ezek között lehet mégis jól elkülönült határvonalat adni, mert ugye az irodalom nem foglalkozik a mozgástörvényekkel meg az éghajlat változásokkal, ugyanígy nem foglalkozik a biológia sem Ady műveinek kielemzésével.”
Igen, és itt az ellentmondás a logikádban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!