Mi történne ha képes lennél megállítani magad körül
az időt és a kezeddel megnyomnál egy szilárd tárgyat,
például egy széf acélajtaját vagy egy falat?
Mondjuk nem megállítani, csak erősen lelassítani...
nos, ebben az esetben, ha jóval hangsebesség felett közelednél, és valami titokzatos módszerrel nem a kezed menne szét - akkor úgy mennél át az acélon vagy a falon, mint a puskagolyó. Vannak ilyen filmek, és látszik, hogy ilyenkor a tárgy csak jóval később tud reagálni a hatásra.
2015. márc. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
2/17 A kérdező kommentje:
Akkor tegyük föl hogy a mozgásunk fénysebességű a térhez képest, és mivel hozzánk képest áll meg a világ így nem fog fénysebességgel szétkenődni a kezünk a szobában. A végén kapna egy crash reportot az univerzum :D Az én alapfelvetésem az hogy átsiklana rajta a kezünk akár a vajon, de a lendület megmaradás miatt később hihetetlen sebességgel tovább szálguldana az adott vasajtó vagy faldarab. De nagyon csekély a tudásom a témakörben, ezért tettem fel a kérdést :) Nem tudom mi történne a körülöttem lévő levegővel vagy a lábam alatt lévő talajjal.
Ha csak a dinamika törvényeit nézzük, akkor ilyenkor a lelassult időben lévő dolgok tömege megnő, olyan arányban, amilyen arányban az idejük lelassult.
De a dolognak még gondolatjáték szintjén sincs értelme, ha ugyanis rajtad kívül mindennek az ideje lelassul vagy megáll, akkor pl. nem mozognak körülötted a levegő molekulái sem, azaz nincs légnyomás, azonnal megfulladsz, megfagysz és szétrobbansz. Továbbá nem is látsz semmit, mivel fény sincs.
2015. márc. 20. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
4/17 A kérdező kommentje:
Agagaga, jó, jó, tényleg nem értek ehhez, inkább forduljunk vissza és gyorsuljunk :S Ha tovább bonyolítunk egy ilyen veszett elméletet teljesen lehetetlenné tesszük magunk számára a bármilyen jellegű teorizálást, Szóval fénysebességűek vagyunk, a testünk strapabíró, levegőre nincs szükségünk mert mi kemények vagyunk, elvégre a környezetünkre gyakorolt hatások a téma tárgyai. Mi történik ha fénysebességgel megmozdítjuk a szobánkban lévő levegőt? Vagy bármi ami eszetekbe jut :) Számomra eléggé izgalmas ez a téma.
Egy 0-nál nagyobb tömegű test nem tud fénysebességre gyorsulni, így nem tudjuk kideríteni, hogy mi lenne. Fénysebesség közelében ütköznél a levegő/bármilyen tárgy atomjaival, amitől azok (és a te atomjaid is) szétesnének.
2015. márc. 20. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
"így nem fog fénysebességgel szétkenődni a kezünk"
Miért nem?
Tudod, SEMMI sem megy fénysebességgel, aminek tömege van.
Ha valamennyi atomot felgyorsítasz a fénysebesség közelébe, akkor azoknak elkezd növekedni a tömege, az igaz.
De a kezed még így is sokkal lazább szerkezetű, mint az acél fal... a hatalmas energia miatt átvinné, csak közben ő maga is erősen deformálódna. Valószínűleg sokkal jobban, mint az acél fal.
Persze, létezik az az anyag és az a sebesség, amivel már simán átmehetsz egy acél falon is. De ha utána megnézed a lövedéket, azért lesz rajta változás.
2015. márc. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
7/17 A kérdező kommentje:
Mi történik ha az atomok szétesnek?
8/17 A kérdező kommentje:
#6, gratulálok, egy földtől elrugaszkodott elméletbe is sikerül brutálisan belekötnöd. Ha ennyire bele akarsz kezdeni akkor már miért nem ott kezded hogy "bunkó vagy, ilyen ember csak a képregényekben létezik"?
Hővédő panel vs szigetelőhab... ismerős valakinek a sztori?
Érdekes mód a hab nem károsodott annyira, mint a panel.
2015. márc. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
#8: A baj az, hogy olyan dolgokat akarsz feltételezni, amilyenek a természetben nem fordulnak elő, sőt, nem fordulhatnak elő. Feltételezhetünk ilyen dolgokat, de azok már nem a mi világunk dolgai lesznek, hanem egy általunk elképzelt fantáziavilág dolgai. Így viszont bármi megtörténhet egy ilyen helyzetben, amit csak el tudunk képzelni. Pl. az, hogy annyira felforrósodik a kezed, hogy a páncélszekrény felületével érintkezve egyszerűen elpárolog, veled együtt. De akár az is, hogy kis lila orrú piros elefántok ugrálnak elő a páncélszekrényből az érintkezés pillanatában. Csak a fantáziánk szab határt olyan történések létrejöttének, amelyek nem az általunk ismert univerzumunkban történhetnek meg.
2015. márc. 21. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
Kapcsolódó kérdések: