Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ti figyeltétek a mai napfogyat...

Ti figyeltétek a mai napfogyatkozást?

Figyelt kérdés
Én igen:-)

2015. márc. 20. 17:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én néztem, valóban csodálatos jelenség :) Érdemes megfigyelni, mert valóban ritkán lát ilyet az ember.
2015. márc. 20. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Aha. Sajnos mire a következő lesz, és jobban megtudnám nézni (a suliban csak pár másodpercre engedték hogy nézzük egy szemüvegen keresztül), addigra már lehet halott leszek :/
2015. márc. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Igen, a suliba hoztak teleszkópot meg fóliás szemüvegeket :)
2015. márc. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én 86 éves leszek:-)
2015. márc. 20. 17:42
 5/12 anonim ***** válasza:
Én a 86-nál egy kicsit fiatalabb leszek, de akkor majd örülni fogok hogy élek, nem hogy napfogyatkozást nézzek. :D
2015. márc. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Most vagyok 26 éves, legközelebb 2075-ben lesz megfigyelhető Mo.-ról, azt hiszem.
2015. márc. 20. 17:50
 7/12 anonim ***** válasza:

2021-ben lesz a következő, Magyarországról látható részleges napfogyatkozás...


Nagy eséllyel ezt meg fogjátok még érni :)

2015. márc. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, és sikerült egy-két jónak mondható fotót is csinálnom róla.

[link]

2015. márc. 20. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én is néztem munkahelyemen hegesztő üvegen keresztül, meg volt egy srác aki hobbi szinten csillagászattal foglalkozik és hozott teleszkópot meg szükséges dolgokat a melóhelyre. Persze nem igazán akarták be engedni a gyár területre ezekkel, de így kivételt tettek mert sok olyan van akik már csak a következő 2022 es részlegest láthatják majd vagy nem is tudom mikor lesz. idehaza teljes meg 2082 ben lesz úgy tudom amit én sem biztos hogy már megfogok érni mert leszek 90 éves :D Persze én 7 éves koromban láttam a teljes napfogyatkozást idehaza, az egy nagyon nagy élmény az ember életében mert nagyon ritka jelenségek közé tartozik, szóval aki életében adódik egy ilyen lehetőség hogy akár külföldre is elmehet csak azért hogy életében egyszer láthasson teljes fogyatkozást az ne hagyja ki szerintem! Arra emlékszem hogy mi is 7 éves koromban 2 órát utaztunk csak azért hogy benne legyünk abba a sávba amikor 100% os takarás van mert a mi városunkban és a környéken maximális takartság akkor 98% os volt. Van egy felvidéki ismerősöm aki akkor volt 23 éves és 5 órát utaztak le csak azért a Balatonra hogy teljes egészében láthassák.
2015. márc. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz!
2015. márc. 21. 16:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!