Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ilyen szemüveggel sem lehet...

Ilyen szemüveggel sem lehet nézni a napfogyatkozást?

Figyelt kérdés
[link]
2015. márc. 19. 14:09
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem, nem, és nem. Sőt, kormozott üveggel sem, meg húdenagyonsötét szemüveggel sem.


Napfogyatkozás (és úgy általánosságban, napba nézéshez) speciális, UV és infra-szűrős szemüveg kell. Egyéb esetben a szemed épségét erősen kockáztatod. Az ilyen nem szűrős, de sötétített szemüvegnél még az is jobb, ha inkább puszta szemmel nézel a napba (AMI NEM JÓ TEHÁT NE TEDD).

2015. márc. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
De nekem nincs ilyen szemüveg és sehol nem lehet kapni.
2015. márc. 19. 14:25
 3/8 anonim ***** válasza:
egyszer lehet
2015. márc. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
csak tehetetlen vagy én nem néztél elég jól körül....
2015. márc. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 piriiiii ***** válasza:
Hegesztőszemüveg. Ha nálad nincs, kérj a szomszédtól, ez olyan általános otthoni felszerelés, ha van férfi a háznál.
2015. márc. 19. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ilyennel lehet, de legalább 13 DIN-es legyen!

[link]

2015. márc. 19. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Találtam itton egy szemüveget(nem tudom milyen célra vol használatos) és ezt csináltam belőle, majd kipróbáltam és úgy láttam a napot, mint egy képen és nem bántotta a szemem


[link]


[link]

2015. márc. 19. 16:09
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj, a te szemed, azt csinálsz vele, amit akarsz.


De elárulom: pont azért veszélyes a napfogyatkozás, mert a nap fényereje csökken, emiatt a pupillád kitágul, és lényegesen több UV sugárzás fogja elérni a szemfeneket, komoly károkat okozva (ezért akár meg is vakulhatsz).


A szemedet nem fogja bántani, mert a látható fényt kiszűri. Ezért reflexesen tágul a pupillád, és még el se fogod fordítani a fejed, hiszen nem bánt a fény. Ezért remekül percekig fogsz kitágult pupillával bámulni a napba, miközben a szemfenéken lévő sejtek szépen pusztulnak.


Ha elég kitartó és ügyes vagy, meg is vakulhatsz.


Ha neked ez jó, hát hajrá, nem az én szemem fog tönkremenni, hanem a tied.

2015. márc. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!