Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha levideózom a napfogyatkozás...

Ha levideózom a napfogyatkozást, utánna megnézhetem, ugy hogy ne legyen valami baja a szememnek, vagy így lesz?

Figyelt kérdés

#napfogyatkozás #biztonságos napfogyatkozás
2015. márc. 18. 21:09
 1/6 2xSü ***** válasza:
30%

Levideózhatod, csak nagy valószínűséggel nem sokat látsz majd a videón. Ahogy a szem, úgy a kamera sem arra van kitalálva, hogy hosszútávon közvetlenül a napra irányítsd.


Evidens, hogy a napfogyatkozásról készült kép, videó fényerejének maximumát a monitor, fénykép fényereje határozza meg, ami annyi, amennyi. Egy naplementét ábrázoló kép sem világítja be a szobát, nem igaz?

2015. márc. 18. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Vree ***** válasza:
39%

Szerintem abszolút lehetséges, de nem értek a kamerákhoz, nem tudom, milyen beállításokat kellene használni. A modern gépek rengeteg hasznos funkciót ismernek, szűrők, időközök, mind segíthetnek hogy kiszűrd a károsodást, és aztán mér csak a minél élesebb képi beállításokat kell kitalálni. Hozzáértő ismerőstől kellene érdeklődni még előre.


Az nyilván nem túl működőképes, ha magadnak, akció közben, a kamerán átnézve állítgatod, mert szintén veszélyes a szemre.

2015. márc. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Dehogy lesz bajod tőle. :)

VISZONT... Ha sötétítő szűrő nélkül próbálod lekamerázni, akkor semmit se fogsz látni belőle. Ugyanyis csak egy hatalmas fókusz nélküli fehér paca lesz az egészből, mert túlexponál. Meg aztán az is lehet, hogy kiégeti a ccd érzékelőt. Bár ezt nem tudom biztosra. Az viszont biztos, hogy szórakozóhely lézerétől láttam már meghalni videókamerát, tehát elméletben lehetséges.


Szerezned, vagy venned kell ahhoz is egy hegesztő üveget, aztán azt rászigszallagozod az objektívre, és mehet is.

2015. márc. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Most nemrég volt, hogy először vittek fel színes kamerát a Holdra (egy modern ccd volt), amit az űrhajós az első másodpercben szerencsésen a Nap felé fordított.

Abban a pillanatban kiégett az egész.

2015. márc. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A szemednek nem attól lesz baja, hogy közvetlenül nézed a Napot, ettől az agyad elkezd nullával osztani. Attól lesz baja, hogy a Napból érkező fényt nagy intenzitással kapja, ez ellen pedig nincs természetes védelme.

A videózás tehát megoldja a problémát: a kamera érzékelőjét éri az UV-fény, te meg utána a képernyőről nyugodtan visszanézheted. Csak épp nem sokat fogsz látni: egy mezei fényképezőgép, videókamera vagy okostelefon optikáját nem a Nap fényképezéséhez találták ki. Akárhogyan is állítgatod, a Nap csak egy fényes folt lesz az égen, pont a lényeget nem fogod látni. Akkor működne a dolog, ha valamilyen szűrőn át tudnál videózni, ettől csökken annyit a fényerő, hogy a CCD már tud vele mit kezdeni. Bár az UV-t sem árt szűrni, mert általában nem szeretik a kamerák. De UV-szűrős, sötétített üveg mögül (hegesztőüveg) akár szabad szemmel is nézheted, nem kell feltétlenül videóznod.

2015. márc. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szirty ***** válasza:
Ha a videót nézve baja lenne a szemednek, akkor a kandallós videólejátszásokkal fűteni lehetne télen nem gondolod?
2015. márc. 19. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!