Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi lenne a Földdel, ha lelassu...

Mi lenne a Földdel, ha lelassulna a forgása, ha más szögben érnék a napsugarak, ha megszűnne a belső mozgása, ha eltávolodna a Hold?

Figyelt kérdés
Összefoglalva arra lennék kíváncsi,hogy milyen változásokat idéznének elő a különböző természetbeni változások.Gondolom csak akkor érnék más szögben a napsugarak, ha valamilyen más planétával ütközne. A Föld forgása egyáltalán lassul?
2010. febr. 14. 10:30
 1/10 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%

Az időjárás vagyis az éghajlat változna jelentősen.

Igen, lassul picit a Föld, a Hold távolsága is változik, de én nem félek ilyenektől, neked sem kellene.

2010. febr. 14. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha a Föld forgása hirtelen leállna, akkor az óceánok vize a sarkvidékek felé áramlana az egyenlítőtől, egészen addig, amíg az egyenlítői és a poláris átmérő ki nem egyenlítődne.A Hold évente 4,5 cm-rel távolodik Földünktől ha teljesen eltávolodna nem keltene apályt és dagályt
2010. febr. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha leállna a forgás, megszűnne a mágneses tér, így a napszél nagyjából szabadon elérné a felszínt.

Ha a Hold nem lenne, véletlenszerű lenne a forgás iránya, így nem lennének évszakok (teljesen összevissza menne az időjárás a tél és a nyár között).

Ha más szögben érnék a sugarak, szintén megváltoznának az évszakok.

2010. febr. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

10:52-es. Nagyon érdekes, amit mondasz, ilyenről még nem is hallottam. Én olyanról nem tudok,hogy egy bolygó ne forogna saját tengelye körül, minimálisan forognia kell,nem?

2010. febr. 14. 11:23
 5/10 anonim ***** válasza:
46%
A holdat biztos lehet majd helyettesíteni valamivel, hiszen össz 3476 km átmérőjű. Ami ha belegondolunk nem sok. A földről hozott anyagokból kitudnánk majd a távoli jövőben alakítani 1 mesterséges holdat, ha arra kerülne a sor.
2010. febr. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__egyeb-kerdesek__56..

a második kérdésre a válasz részben a te kérdésedre is válasz

2010. febr. 14. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

utolsó előttinek: te nagyon okos vagy hallod...tényleg:D

csak egy probléma van az ötleteddel, az hogy az nem 3476 méter hanem KILÓMÉTER!!! de te biztos kiásnád azt a kicsivel több földet is és összeragasztanád egy kis cemenntel meg malterral.

2010. febr. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
jól van elírtam a vessző hiányzott. Ha lenne egy kis agyad, akkor magadtól is rájöhettél volna. Nesze neked IQ.
2010. febr. 14. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
huha akkor valamit ténleg elnéztem. Igazad volt bunkókám!
2010. febr. 14. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha már a Hold is szóba került, volna egy irodalmi ajánlásom.

Ha tudjátok szerezzétek meg Isaac Asimov: A Hold tragédiája című könyvét, amelyben igen élvezetes leírás található a Hold létével és hiányával kapcsolatban. Meg még sok érdekesség található ebben a műben.

2010. febr. 16. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!