Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mit jelent a matematikában a...

Mit jelent a matematikában a mérésnél az egység, és a mennyiség? Miért összehasonlítás a mérés? Az én válaszom erre a következő: Alább írom. Jó-e?

Figyelt kérdés

Mivel a matekban az 1 mint szám egységet jelent, azaz egy egészet, a mérésben az egység az, amiből egy van, és ez lesz a valahányszor meg abban, amit mérek. PL.: Van egy hosszú vasrudam, nem tudom, hogy ez milyen hosszú. Én méterben akarom meghatározni a hosszúságot. Ezek szerint az 1 méter az egység; látom, hogy ez 3-szor fér a mérendő vasrúd mellé: akkor a vasrúd 3 szorosa az egységnek, az egység 1/3-ad része a vasrúdnak.

A mérés ilyen értelemben összehasonlítás. A tudományos fogalom szerint a mérendő mennyiséget hasonlítom össze a mértékegységgel: eben az esetben a vasrúd a mérendő mennyiség, és az 1 méter a mértékegység. Mértékegység, mert az egységet méréshez használom.

A mennyiség mérőszám+mértékegység; pl.: 3m. Azért mennyiség, mert kifejezi a mérőszám, hogy mennyi van az egységből. Ezen esetben 3 van a méterből.

Kedves szakemberek, jó-e a magyarázatom?



2015. jan. 15. 16:48
 1/6 A kérdező kommentje:
Ja, és ha nagyon variálni akarok, mivel azt mondom 1 méter az egység, ez is egy mennyiség, tehát mérésnek nevezzük a mérendő mennyiség összehasonlítását az egységül választott mennyiséggel. Szerintem így is jó. Vagy nem?
2015. jan. 15. 16:53
 2/6 anonim ***** válasza:
Én azt mondom, jó amit írtál. (Persze biztos bele lehet kötni, de én most kapásból nem tudok.)
2015. jan. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ja, de mégis: te a fizikai mérést írtad le, nem szóval az első kérdésedbe (Mit jelent a matematikában a mérésnél az egység, és a mennyiség?) a „matematikában” helyett inkább „fizikában” kéne.
2015. jan. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Értem.
2015. jan. 15. 21:59
 5/6 anonim ***** válasza:
Amit te leírtál a mérték fogalmának matematikailag egy nagyon speciális esete: olyan esetben, amikor egy fizikai fogalom "csak egy dimenzióját vizsgáljuk", akkor azt általában a valós számok halmazával koordinátázzuk. A többi amit írtál mind a valós számok tulajdonságaiból következik és abból, hogy matematikailag lényegtelen, hogy pl. az 1-nek mit feleltetek meg. Ennél jóval összetettebb mértékfogalmak is léteznek.
2015. jan. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Érdekes. De amit írtam, az jó ezek szerint.
2015. jan. 16. 10:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!