Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A carteret szigetek idén...

A carteret szigetek idén tényleg teljesen elsüllyednek a tengerben?

Figyelt kérdés
azt olvastam, de a műhold képeken még látni a teljes szigetet.
2015. jan. 13. 00:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Mikor készült a műholdkép?

Úgy tudom, hogy nem valósidejű képet mutatnak, hanem x évenként frissül.

Nagy meló és sok pénz egy google earth/map-szintű dolgot összehozni.

2015. jan. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
hát azt nem tudom.állítólag idén süllyed el az egész teljesen.de 10 éve még ezren éltek ott.ennyire gyors a tengerszint emelkedés?mert ez legalább 1méter emelkedés 10 év alatt.nagyon durva lenne ekkora vízszintemelkedés.ezt 2100ra jósolják.szóval itt valami nem stimmel.
2015. jan. 13. 01:04
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem kell, hogy állandóan víz borítsa. Elég, ha csak dagálykor önti el a víz egy-egy fél napra. Mondjuk lesz rajta 5 cm víz, az is elég. Az apály-dagály különbség lehet 60 cm is. Ha nagyon sík a sziget (=nincs nagy domborzatkülönbség), akkor akár ez is megtörténhet. Függhet attól is, hogy hol van a sziget.

Most nézem térképen. Olvastad, hogy megvan egy méterrel a tengerszint felett? Ezt simán ellepheti a víz, egy kis atoll, ami alig látszik ki a vízből.

2015. jan. 13. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
a legnagyobb tengerszint feletti magassága 1,5 méter.eddig 20 centit emelkedett a víz az elmúlt száz évben.ha az átlag magassága kb 1 méter akkor sem kerülhetett víz alá ilyen gyorsan az egész mint ahogy mondják az "okosok".nem tudom ki számolja ezeket.csak kíváncsi vagyok mi a valós helyzet szegény kis szigettel ami az emberi felelőtlenség következő ha minden igaz harmadik áldozata lesz és sajnos nem az utolsó.
2015. jan. 13. 02:17

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!