Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tágulhatott az univerzum a...

Tágulhatott az univerzum a fénysebességnél is gyorsabban az ősrobbanás után? Ha nem, mivel magyarázható az alábbi dolog?

Figyelt kérdés

"A mozgásért felelős szerkezeteket olyan távolságba tolta ki a felfúvódás, hogy becslésem szerint több százmilliárd fényévnyire lehetnek,"


Több dolgot nem értek e cikkből, mert az egész nagyon bizarr, de ez a legérthetetlenebb.


[link]


2010. febr. 1. 18:57
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

Akkor fogalmazok másképp


A mi univerzumunk, azaz a világegyetem nem más, mint egy még nagyobb még hatalmasabb kozmosz aprócska eleme. Ha feltételezem, hogy ez a még nagyobb univerzum ugyanolyan strukturáltságú mint a miénk, akkor a mi saját kis világegyetemünk nem más mint annak a világnak egy fekete lyukja! Ha így veszem, annak a fektelyuknak a keletkezése volt a mi ősrobbanásunk. Ennek a kezdeti össztömege meg is határozta a korát, és kézenfekvő, hogy a méretét is. A mi világegyetemünk össztömege, azaz minden anyaga tehát egy véges szám, és meghatározza a világegyetem méretét is. Maga a méret, ugyanúgy, ahogy az össztömeg, kvázi állandó (legalábbis a mi univerzumunk időskáláján nézve). És ennek a határait elérni gyakorlatilag nem lehet. Maga a határ lenne ugyanis az eseményhorizont. Azt ugye tudjuk hogy a fekete lyukak (is) rendelkeznek un. jetekkel, és ezek érzékelhetőek is. A mi univerzumunkban, a cikk által taglalt áramlásért ennek a gigászi fekete lyuknak a külső jet-áramlásai lehetnének felelősök. A háttérsugárzás pedig nem más, mint a minket körbevevő eseményhorizonton belül eloszló sugárzás. Döbbenetes, hogy ha ezt elfogadnánk, adódhatna az a (különben jogos, és ésszerű) feltételezés, hogy a mi világunk fekete lyukjai is egy-egy aprócska univerzum, és a benne lezajló események ugyanolyanok mint a mi univerzumunké ....

2010. febr. 2. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:

" ... univerzum kb 30 milliárd fényév nagyságú.... "


Jaj felejtsd már el ezt! ilyen sehol nincs tudományos megalapozottsággal megfogalmazva ... Az univerzum 13.7 milliárd fényév átmérőjű, tetszik vagy sem ...

2010. febr. 2. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

A látható univerzum sugara 13,7 milliárd fényév, nem az átmérője! Fogjátok már fel.

A 81 százalékost megkérem arra, hogy az ökörségeit a saját kérdésénél taglalja.

Egyébként honnan szedted a 12 és 30 milliárdos számokat? Ilyenekről szó sem volt. De amúgy is baromságokat beszélsz.


3- Tudtommal itt nem multiverzumról van szó.

2010. febr. 2. 15:18
 14/27 A kérdező kommentje:

Arról van szó, hogy van az univerzumunknak a látható univerzumunkon túli része is.

Ezt is értem.


Én annak a téridős dolognak a magyarázatára lennék kíváncsi.


Érdekelnek a vélemények, de olyanoké nem, amelyek cáfolni akarják önmagukat zseninek találván az univerzumról alkotott elképzeléseink helyességét.


Ez a 81 százalékosra vonatkozik.

2010. febr. 2. 15:23
 15/27 anonim ***** válasza:
Már a felfúvódáskor is több tér-idő buborék kezdett növekedni vagy éppen zsugorodni. A virtuális részecskepárok keletkezése és megsemmisülése is felfogható mini univerzumoknak (ősrobannás-nagy recc), amelyekről méréseket ugye nem tudunk végezni. Amikor kellően nagy energiát táplálnak kellően kis helyre, akkor lehet "felfújni" a kvantumvákuum téringadozásait például fekete lyuk vagy (más néven?) univerzum hozható létre. Az M-elmélet több méretskálán is ugyanazok a fizika törvényei, ha megfelelő méretekben vizsgálódunk. De sajnos itt még sok a spekuláció.
2010. febr. 9. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Az előző hozzászólás utolsó mondata ez akart lenni:

Az M-elmélet /szerint/ több méretskálán is ugyanazok a fizika törvényei, ha megfelelő méretekben vizsgálódunk. De sajnos itt még sok a spekuláció.

2010. febr. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

"Már a felfúvódáskor is több tér-idő buborék kezdett növekedni vagy éppen zsugorodni."


Ezek a téridő-buborékok mi miatt különültek el egymástól? Ezekben a fizikai törvények is mások?

Mégis hogy lehetne elképzelni egy ilyen buborékot?

2010. febr. 9. 20:58
 18/27 anonim ***** válasza:

Lényegében erről van szó:

[link]

Kvantumvákuum ingadozsai véletlenszerűen fúvódnak fel, de ezen a GIF animáción nem kap elég energiát ahhoz, hogy önálló multiverzumok "nőjenek ki belőle."

2010. febr. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

De ezen az animáción ezek a téridő-buborékok csak átmenetiek.


Viszont olvastam, hogy valójában a látható világegyetem is egy téridő-buborék, egy téridő-buborék a világegyetemen belül.


(A látható világegyetem a világegyetemnek a mi szempontunkból nézve 13,7 milliárd fényév sugaró része.)

2010. febr. 9. 23:05
 20/27 anonim ***** válasza:
Ez az idézet csak arról szól, hogy 13,7 milliárd fényév távolságnál messzebbről még nem ért ide fény. Mivel csak az van ránk hatással, aminek láthatjuk a fényét, ezért mintha nem is létezne más.
2010. febr. 9. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!