Hogyan képződtek a kráterek a Holdon?
Figyelt kérdés
2008. aug. 15. 21:53
2/7 anonim válasza:
A Holdba kb ugyanannyi meteorit, kisbolygó és egyéb "űrszemét" csapódik be, mint a Földbe. De mivel a Holdnak nincs légköre, se vizei, így nincs erózió ami eltüntetné a krátereket. Így azok tulajdonképp "örökéletűek".
3/7 anonim válasza:
Hát azért mégsem ugyanannyi csapódik a holdba mint a földbe.Mivel a földön gravitációs törvény van ezért általában kitérnek a föld pályájáról.A holdon nincs gravitáció ezért egyenesen belecsapódnak a kisseb nagyobb meteorid darabok.
4/7 anonim válasza:
A Holdon is van gravitáció, mivel van saját tömege, csak ott kisebb, mint a Földön. És tényleg ugyanannyi "űrszemét" bombázza a Földet, csak ezek nagy része a légköri súrlódás miatt még becsapódás előtt elég.
5/7 anonim válasza:
A Hold felszínét kráterek borítják. Ezeknek a krátereknek nagy része meteorit becsapódások során jött létre, valószínűleg a Naprendszer korai időszakában, de a mai napig folytatódik a kráterképződés. Kráterszámlálások szerint a felénk néző oldalon mintegy 30 000, 1 km-nél nagyobb átmérőjű kráter van. Ettől a helyszíni megfigyelések szerint sokkal több becsapódási krátert számlál a holdfelszín, ám a földi távcsövek felbontóképessége idáig terjed. A kisebb kráterek az 1 km alatt akár a centiméteres méretig terjednek, hisz számottevő légkör hiányában a legkisebb kozmikus test is képes lejutni a felszínre és krátert vájni.
6/7 anonim válasza:
A Földre csapódnak meteoritok, de azok elégnek a légkörben.A Holdra is csapódnak be meteoritok, és mivel ott nincs légkör, nem tudnak hol elégni ezek a meteoritok.
7/7 anonim válasza:
Badarság! A Hold sajtból van! Két lehetséges magyarázata van a kráterek képződésének, amik valójában sajtlyukak: az egyik szerint a propionibaktériumok játszanak ebben jelentős szerepet. Más tudományos kutatások viszont az egereket teszik felelőssé ebben. Mivel ezek a rágcsálók igen nagy kráterkárt okoztak a Hold állományában, száműzték a főbűnöst a Marsra. (Ezt egy filmsorozat is bizonyítja, aminek címe: Egér a Marson) Ezzel ideiglenesen meg lehetett állítani a sajtállomány pusztulását. De azért még figyeljük a dolgot távcsövekkel.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!