Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Meg lehet oldani vagy át...

Meg lehet oldani vagy át lehet alakítani a^3 - 1 = b^3 + 3ab egyenletet, hogy megkapjuk az a-t és a b-t?

Figyelt kérdés

2014. nov. 1. 00:23
 1/4 anonim ***** válasza:
Akkor gondolkozzál el, hogy hány ismeretlened van? És hány egyenleted? Ha az első szám több mint a második akkor, aluldefiniált rendszerrel állunk szemben. Több lehetséges megoldás van, tehát helyettesítsd be az 'a' értékét és megkapod a hozzá tartozó b-t. Ha pl. az egészek halmazán értelmezzük könnyebb a próbálkozás.
2014. nov. 1. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
ha jobban belegondolsz, akkor az a^2+2ab+b^2=0-nál is két ismeretlened van, mégis meg tudod oldani, arra gondoltam, hogy talán át lehet valahogy alakítani, hogy jó legyen, persze nem négyzetes tagra, hanem valami másra. Amúgy meg próbálgattam számokat, és végtelen megoldása van. Ha a = x, akkor b = x - 1 és ez minden x-re jó, negatívra és pozitívra is, meg lehet próbálni. szóval gondolom, fel lehet valahogy írni, hogy ez látható legyen.
2014. nov. 1. 00:36
 3/4 A kérdező kommentje:
Természetesen csak egészekre nézve az x-et és az a,b-t.
2014. nov. 1. 00:37
 4/4 A kérdező kommentje:
Amúgy az a-nak egyenlőnek kell lennie a 2^2x-1-gyel a b-nek pedig a 7^x-1-gyel, vagyis szerintem csak az a=2,b=1 és az a=8,b=7 a megoldás, de szintén nem tudom bizonyítani, hogy nincs több helyes megoldás...
2014. nov. 1. 00:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!