Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ősrobbanás, vagy multiuniverzum?

Ősrobbanás, vagy multiuniverzum?

Figyelt kérdés

Úgy gondolom, hogy az "egyházi világnézet" -ha nem is közvetlen- ma is befolyásolja a gondolkodást - hasonlóan, ahogy a geocentrikus világnézetet sem volt könnyű megdönteni.

A két fő "csoport": a világegyetem véges, azaz a tér, idő, anyag egyidőben, az ősrobbanáskor keletkezett. Ez összeegyeztethető a vallással, tehát minden egy időben "teremtetett".

Ezzel csak egy bibi van: előtte mi volt? Semmi? (Csak az Isten?!)

Hasonlóan: Mi van az univerzum határán túl? Semmi? (Isten?)


A másik "elképzelés": a Világegyetem végtelen, mely végtelen számú univerzumot tartalmaz, melyben végtelen számú univerzum pusztul, s keletkezik újra és újra. (A Teremtéssel nem összeegyeztethető, másrészt a "véges" emberi elme felfogni képtelen. - Miért? A Semmit könnyebb?)

Ez utóbbi a kevésbé elfogadott nézet, bár ez megmagyarázhatná a "megmagyarázhatatlan" sötét energiát, mely az Univerzum gyorsuló tágulását okozza. (Egyszerűen a szomszédos univerzumok gravitációjának hatása.)

Elgondolkodtató, hogy minden galaxis középpontjában van egy fekete lyuk. Ezek folyamatosan "nyelik el" az univerzum anyagát.

Az univezum/ok/on belül a galaxisok ütköznek, egyesülnek. Ezek új szuper galaxisokat hoznak létre.

De: ezek a szupergalaxisok, sőt -ha feltételezzük a multiunivezumot- az univerzumok is ütközhetnek -s ha igaz a sötét energia=univerzumok egymásra gyakorolt gravitációs hatása-, bizony ütköznek is, s ha időben nem is a végtelenben, de a nagyon, nagyon távoli jövőben.

S közben a fekete lyukak is egyre csak nőnek, majd egyszer csak -mint a "kisgömbőc- jön egy újabb ősrobbanás, ahol miden kezdődik előlről.

Ez az elmélet több un. paradoxont megoldana.



2014. okt. 31. 23:40
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Igen, állítólag tényleg van ilyen részecske, de még ezt is vizsgálják. Ez a részecske nem úgy cserél információt hogy a két részecske közt mozog maga az infó, hanem a kettő egyszerre reagál. Ez olyan mintha te megnyomnál egy gombot, és én a 2 fényévre távolabbi bolygón egy hirtelen érzés miatt megnyomnék egy másik gombot ugyanabban a pillanatban :D A féreglyukak létezését sem bizonyították egyenlőre, nem hogy a működését. Ha még létezik is, lehet hogy sokkal durvább hatással lenne az anyagra mint a fénysebesség megközelítése, és ha még nem is, létrehozni valószínűleg akkor sem tudnánk.
2014. nov. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!