Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Matek állítások tagadás, jól...

Matek állítások tagadás, jól írtam?

Figyelt kérdés

A matek csodálatos - A matek nem csodálatos

A függöny kék - A függöny nem kék

A háromszögnek 3 oldala van - a háromszögnek legalább 4 vagy legfeljebb 2 oldala van

Nappal világos van - Nappal nincs világos

17 osztható 2-vel - A 17 nem osztható 2-vel

A gimnázium 1. osztályában legfeljebb 77-en vannak - A gimnázium 1. osztályában legalább 78-an vannak

Minden 8-cal osztható szám osztható 4-gyel is - Legalább egy 8-cal osztható szám nem osztható 4-gyel

Lajkó Félix a hegedü virtuóza - Lajkó félis nem virtuóza a hegedünek

Az ég kék - Az ég nem kék

Az RTL 2 - Az RTL legalább 3 vagy legfeljebb 1

Ezt az egészet legalább 3-an értik - Ezt az egészet legfeljebb 2-en értik

Dundus a legjobb - Dundusnál van jobb is,Dundus nem a legjobb

Minden diák okos - Legalább van egy diák aki nem okos

Aki matekot tanít biztos gyilkos - Van valaki aki matekot tanít és nem gyilkos

Több olyan valós szám van aminek a reciproka önmaga - Kevesebb olyan valós szám van aminek a reciproka önmaga

Ez az utolsó ítéletünk - Ez nem az utolsó ítéletünk


2014. okt. 16. 16:54
 1/8 A kérdező kommentje:
Remélem jól tudom ezeket, holnap írunk.
2014. okt. 16. 16:55
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

> „Az RTL 2 - Az RTL legalább 3 vagy legfeljebb 1.”

Ez lol. De ha formálisan tagadjuk, akkor azt kapjuk, hogy az „RTL nem 2”, szóval az RTL lehet 2,71 is, nem kell legalább 3-nak vagy legfeljebb 1-nek lennie. Én azt mondom, hogy az „RTL gyök(2)”.

(Ugyanígy a többi diszkrét dologba is bele lehet kötni, ha nagyon akar az ember, legfeljebb akkor tört diákok és 5/2-ed szögek lesznek, de ezeket nem szeressük – na jó, a csillagötszögeket igen, de azokról még nem tanultál.)


Amúgy jó, tulajdonképpen szerintem egyedül ezt rontottad el:

> „Több olyan valós szám van aminek a reciproka önmaga - Kevesebb olyan valós szám van aminek a reciproka önmaga”

Inkább:

„Legfeljebb 1 olyan valós szám van, aminek a reciproka önmaga.”

(Ha a több mellett nincs viszonyítás, hogy minél több, akkor mindig az 1-nél.)

2014. okt. 16. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

ja ezt a párat kifelejtettem

Nem igaz - Igaz

Közöttünk legfeljebb 1 igazmondó van - Közöttünk legalább 2 igazmondó van

Közöttünk pontosan 4 igazmondó van - Közöttünk legalább 5 vagy legfeljebb 3 igazmondó van

Van olyan hét, hogy minden lottószelvényen van találat - Minden héten legalább 1 lottószelvényen nincs találat

Minden héten van olyan tantárgy amire felkészültem - Legalább 1 hét van amire nem készültem fel

Akkor és csak akkor nevetnék mindenen , ha volna 2 életem - Akkor és csak akkor nevetnék mindenen és nem volna két életem vagy volna két életem és akkor és csak akkor nevetnék mindenen

2014. okt. 16. 17:10
 4/8 A kérdező kommentje:
kössz :D
2014. okt. 16. 17:11
 5/8 anonim ***** válasza:

> „Minden héten van olyan tantárgy amire felkészültem - Legalább 1 hét van amire nem készültem fel”

Itt valamit nem felejtettél el leírni?


> „Akkor és csak akkor nevetnék mindenen , ha volna 2 életem - Akkor és csak akkor nevetnék mindenen és nem volna két életem vagy volna két életem és akkor és csak akkor nevetnék mindenen”

Inkább:

„Nem igaz, hogy akkor és csak akkor nevetnél mindenen, ha volna 2 életed.”

Tehát valamelyik irányban rossz a következtetés:

„Nem nevetnél mindenen, ha volna két életed, VAGY nem volna 2 életed, ha nevetnél mindenen.”


A maradék 4, amit hozzátettél stimmel.

2014. okt. 16. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
és még az utolsó Ha én mondom az igazat akkor te mondod a jót - Ha én mondom az igazat akkor te nem mondod a jót
2014. okt. 16. 17:29
 7/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, ne más eseteket keress, hanem azt a kifejezést fordítsd át, amit kaptál.

"Az ég kék - Az ég nem kék" - ez a jó.


"A háromszögnek 3 oldala van -"

A háromszögnek nem 3 oldala van. Ez a tagadás - ne cifrázd különböző módokon. Lehet esetleg 2.5 oldala is, ha pl. fraktálról beszélünk.


Kivéve itt:

"Több olyan valós szám van aminek a reciproka önmaga -"

Legfeljebb 1 olyan valós szám... itt pedig ez a tagadás.

2014. okt. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Dundus a legjobb --> Dundusnál van jobb is


Ez így nem helyes, ráadásul a "Dundusnál van jobb is" és a "Dundus nem a legjobb" nem azonosak (ez utóbbi viszont helyes). "Van legalább egy valaki, aki legalább ugyanolyan jó mint Dundus" a helyes megoldás, ami viszont már egyenértékű a "Dundus nem a legjobb" kifejezéssel.


Remélem, nem csak én bonyolítottam túl :)

2014. okt. 18. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!