Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nem nagyon értem (pedig tudom...

Nem nagyon értem (pedig tudom a fogalmat, kutattam a google keresőn), hogy mi az a középhőmérséklet. Tudom, hogy ez egy átlagszámítás. De mit mutat meg nekem ez a hőmérséklet, értelmezve?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, ha egy napon a mért hőmérséklet átlagát meghatározom, és az például 15 celsius fok, akkor ez mit jelent, azt hogy ez a nap közepes hőmérséklete ami a legalacsonyabb és legmagasabb között van, vagy esetleg azt, hogy egész nap ennyi volt a hőmérséklet. Pontos adat, vagy becsült érték ez? A mélyebb értelmezés érdekel engem.Olyanok írjanak már, akik pontosan tudják ezt, mert akkor nem értek semmit ha más-más a válasz. Köszi nektek előre is.

2014. okt. 9. 12:35
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek és VADMALACNAK is. Üzenem VADMALACNAK, hogy ne haragudjon, nem akartam megbántani. Abban igaza van, hogy bajos vagyok, mert a linkből nem nagyon fogtam fel. Bocsi, és köszönöm.
2014. okt. 9. 20:54
 12/12 Wadmalac ***** válasza:

Semmi probléma, mint írtam is pü.-ben.

Az esetlegesen "nyomatékosabb" válaszom inkább arra szolgált, hogy kicsit olvass vissza és magadtól ébredj rá, hol a hiba.

Ahhoz, hogy berágjak, igazi fabunkó kell, olyan meg te biztosan nem tudsz lenni. Most sem voltál az, csak felületes, de korrigáltad, ami pozitív. :)

2014. okt. 10. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!