Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nem nagyon értem (pedig tudom...

Nem nagyon értem (pedig tudom a fogalmat, kutattam a google keresőn), hogy mi az a középhőmérséklet. Tudom, hogy ez egy átlagszámítás. De mit mutat meg nekem ez a hőmérséklet, értelmezve?

Figyelt kérdés
Tegyük fel, ha egy napon a mért hőmérséklet átlagát meghatározom, és az például 15 celsius fok, akkor ez mit jelent, azt hogy ez a nap közepes hőmérséklete ami a legalacsonyabb és legmagasabb között van, vagy esetleg azt, hogy egész nap ennyi volt a hőmérséklet. Pontos adat, vagy becsült érték ez? A mélyebb értelmezés érdekel engem.Olyanok írjanak már, akik pontosan tudják ezt, mert akkor nem értek semmit ha más-más a válasz. Köszi nektek előre is.

2014. okt. 9. 12:35
1 2
 1/12 Wadmalac ***** válasza:
73%

Tudtommal nem simán a max-min közepe, hanem talán óránként (ebben az intervallumban nem vagyok biztos) mért hőmérsékletek sorozatának az átlaga.

A max-min középrték elég csalós lenne, durva példával ha nyáron éjjel 6 órán át 18 fok van, nappal meg 18 órán át 40, akkor a 29 fok középérték állati hamis lenne. Óránkénti mérés átlagával ez 34,5 fok.

2014. okt. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Wadmalac ***** válasza:

google keresés, "napi középhőmérséklet számítása" volt a kereső kifejezésem, ez a 2. találat:

[link]

2014. okt. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Mindegy: bonyolult ez egy kicsit. Szerintem tudnom kellene ehhez, hogy a matematika hogyan alkalmazza az átlagszámítást, milyen értelmezéseket használ. De azért köszi szépen. Az az igazság, hogy megérteni és bemagolni egy fogalmat nem ugyan az. Az értelem az más.
2014. okt. 9. 14:25
 4/12 anonim ***** válasza:
Most komolyan, neked az atlagszemitas matematikaja bonyolult? Hanyadikos vagy?
2014. okt. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Wadmalac ***** válasza:
Nem az volt a baja, hanem a mintavételek száma. Az meg nagyon befolyásolja az eredményt.
2014. okt. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem az átlagszámítás menetével van baj. Csak azt nem értem, hogy hőmérséklet szempontjából mit jelent ez. Tegyük fel, hogy a félévi bizonyítványom szerint az átlagom 4.5. Ez azt jelenti, hogy összességében, tehát az összes tantárgyat nézve ennyi a teljesítményem. Hőmérsékletnél ez hogy van?
2014. okt. 9. 15:00
 7/12 Wadmalac ***** válasza:
Ott a linkem, olvasd el. 3 mintavételezés per nap.
2014. okt. 9. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Tudjátok miért nevetek itt a gép előtt, mert kapom a válaszokat, de egy sem a kérdésre jön. Az egyik író: Hanyadikos vagy? De a válasz sehol. De bírom az ilyet, megnevettet. Nem sértés, komolyan bírom ezt. A másik meg neki üzen én meg kimaradok. Haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!
2014. okt. 9. 15:12
 9/12 Wadmalac ***** válasza:

Ember, ne haragudj, de veled tényleg baj van.

Nem kaptál választ?

OTT A LINK!

Tényleg be kell, hogy másoljam?


" középhőmérséklet [°C] d_ta


1901-től 1965-ig a magyarországi állomáshálózatban a napi háromszori észlelés volt jellemző, 07, 14, 21 órakor közép-európai idő (CET) szerint. A napi középhőmérsékletet nem csupán a három érték átlagaként, hanem a Meteorológiai Világszervezet (World Meteorological Organization, WMO) ajánlására a 21 órás adatot kétszeres súllyal figyelembevéve számítjuk (d_ta=(t07+t14+2*t21)/4).


1966 - tól az észlelések időpontja 07, 13, 19 órára változott. Az éjszakai 01 órás adatot pedig a termográfról olvasták le. A napi középhőmérsékletet a négy adat átlagaként számoljuk (d_ta=(t01+t07+t13+t19)/4).


Az automaták üzembe állításától kezdődően a napi középhőmérséklet számítása lényegében nem változott, mind a négy adat az automata méréseiből számazik.


A középhőmérsékletet minden időszakban 2 tizedes pontossággal határozzuk meg, de az adatfájlokban az 1 tizedesre kerekített értékek jelennek meg. A napi középhőmérsékletet használó képletekben (havi, éves átlagok) mindig a 2 tizedes pontosságú adattal számolunk."


Ellopták az egeret, nem tudtál kattintani?


"A másik meg neki üzen én meg kimaradok."

Meg az az apróság sem tűnt fel, hogy a másik kommentelővel szemben még én védtelek meg.

Már kicsit bánom, hiába nem volt igaza.

2014. okt. 9. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Nem az átlagszámítás menetével van baj. Csak azt nem értem, hogy hőmérséklet szempontjából mit jelent ez."


-Kb. ugyanazt mint a jegyeidnél. Több mért adat számtani közepe, egy származtatott mennyiség, amivel a több mért adta "közepét" jellemzed, nincs olyan nagyon közvetlen földhözragadt jelentése.


"Tegyük fel, hogy a félévi bizonyítványom szerint az átlagom 4.5. Ez azt jelenti, hogy összességében, tehát az összes tantárgyat nézve ennyi a teljesítményem."


-Igen, de itt is arról van szó, hogy több adatból álló adathalmaz közepét szeretnénk valamilyen elméleti mérőszámmal jellemezni. Magyarul különböző tárgyakból kapott jegyeid mint adatok, közepét szeretnénk jellemezni. De ennek sincs közvetlen földhözragadt jelentése.


Ha valakinek jobb a tanulmányi átlaga, akkor úgy átlagban (durván) jobb tanulónak tűnik. Ha meg nagyobb a napi középhőmérséklet, akkor az egy alapvetően melegebb nap... :)

2014. okt. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!