Mi értelme van a Dátumválasztó vonalnak?
Figyelt kérdés
2014. szept. 21. 20:44
1/3 anonim válasza:
Az az időzónarendszer szükségszerű velejárója. Ha Greenwichtől kelet felé 15°-onként sorra 1-1 órát hozzáadunk a greenwichi időhöz, nyugat felé meg kivonunk 1-1-et, akkor a Föld túloldalán valahol találkoznia kell egy +12-es és egy -11-es időzónának, nem?
Megjegyzés: a valóságban bizonyos területek politikai, hagyományi (nyári időszámítás) és egyéb okokból más időzónához tartoznak, mint a földrajzi helyzetük indokolja, így van +13-as és +14-es, és néhány félórával elcsúszott időzóna is. Részletesen lásd itt:
2/3 anonim válasza:
Mert nem mindegy, hogy vasárnap van-e, vagy hétfő.
Lásd Jules Verne: 80 nap alatt a Föld körül.
3/3 The answer válasza:
Mivel a Föld különböző időzónákra van felosztva UTC -12 és UTC +14 között, így a Föld megkerülésekor "kiegyenlíti" az időzónák átlépéséből eredő eltérést. UTC 0 = 0. meridián, ezzel ellentétesen halad a 180. meridián, ami elméletileg a dátumválasztó, de poitikai és földrajzi okokból a valóságban ez nem egyetlen vonal, hanem kitérőket tesz. Ettől nyugatra az UTC +, míg nyugatra az UTC - időzónák találhatóak. Átlépésekor 24 órát, vagyis egy teljes napot ugrunk előre vagy hátra az "időben", pontosabban időzónák között.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!