Szakszerűen ez milyen gyökérzettípus, oldal- vagy mellékgyökérzet?
O.K. persze, hogy palánk, ezt tudom és értem, de nagyobb a tét. Azt kellene eldönteni, hogy EREDETE SZERINT főgyökérzet vagy annak része (mint a kétszikűeknél általában), vagy pedig az egyszikűekhez hasonlóan mellékgyökérzet, mert láthatóan nem főgyökérből ered, hanem a fa tövéből és körkörösen egyformán szétterülő.
Az világos, hogy célszerűen módosult gyökérzetről van szó, csak mint ecseteltem, az eredetét nem értem: a fa kétszikű (fikusz) és elvileg főgyökérzetének kéne lennie, de a talajban lent, nem pedig láthatóan. Mivel ez egy speciális gyökérzet, ezért van a földfelszínen, de oldal- vagy mellékgyökér-e? Erre irányul és hegyeződik ki a kérdés. Vagy hogy pontosabb legyek: lehet-e hogy JÁRULÉKOS vagyis másodlagos kifejlődésű gyökérzet, de a növénynek EREDETILEG főgyökérrendszere van?
akkor főgyökérzetből alakul ki.
csíranövény korában szerintem még megfigyelhető lenne.
"főgyökérzetből alakul ki"
Na, itt a bökkenő! A főgyökérzet egyértelműen lehatol a talajba és ott bontakozik ki, terül szét, nem láthatóan. De a palánkgyökereknek szemmel láthatóan nincs közük a főgyökérzethez, mert a földfelszín fölött vannak és a fa tövéből (esetleg gyökérnyakból) nőnek ki.
Tehát nem oldalgyökerek - ez evidencia. Akkor csak egy alternatív lehetőség marad: járulékos (és módosult) gyökérzet vagy szétterülő mellékgyökerek (némi hasonlóság az egyszikűekhez ennyiben). Ezekből kéne választani. Mondd, te melyiket választanád?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!