Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Megtörténhet-e egy mágneses...

Napfonat kérdése:

Megtörténhet-e egy mágneses pólusváltás a közeljövőben, és ha igen, milyen hatással lehet a Föld bioszférájára és az emberre?

Figyelt kérdés

2014. szept. 15. 16:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Csak hogy tudd a marssal és a mágneses mezejével épp az történt nagyon régen, hogy megszűnt, ennek következtében roncsolta a légkört, elpárologtatta a vizet, és elpusztított minden életet. A föld közelről sincs kitéve világvégének. Csak szeretnéd.
2014. szept. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Épp most akartam helyretenni kicsit a #9-est, de örülök, hogy megtetted.

(A "vagy kivédi az UV-sugárzást, vagy nem" elmélete kapcsán...)


Egyébként szerintem lesz pólusváltás. De én ezt nem úgy képzelem, hogy egyik pillanatról a másikra, hanem úgy, hogy fokozatosan gyengül, majd megfordul és elkezd erősödni.

Bár az az időszak valószínűleg nem lesz túl "egészséges".


[link]


Az itt leírtakról láttam egy dokumentumfilmet egyszer a NatGeon talán. Szóval csak nem egy összeesküvés elmélet-szintű dolog...


Ha tényleg megtörténik, akkor szerintem az állatok megtanulnak alkalmazkodni hozzá (ha jól tudom, a költöző madarak pl. annak a segítségével tájékozódnak...), mi meg majd megtanuljuk fordítva használni az iránytűt :)

2014. szept. 16. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Kedves 9/11-es!

Már a hozzászólásaid sorszámából is látszik, hogy ki szeretne itt világvégét! :D

Én biztosan nem! Csupán felvetettem egy kérdést, és azt hittem, hogy értelmes hozzászólások születnek majd! Ahogyan lett is néhány, de sajnos a tiéd nem az.

Azért, mert folyamatosan félrebeszélsz!

A Mars egy egészen más tészta, azt most ne keverjük ide, mert hosszú eszmecsere adódik abból is! Ja, és a marsot nagy M-mel kell írni!


12-es! Igen, én is inkább az általad felvázolt forgatókönyvnek tulajdonítok nagyobb valószínűséget. A költöző madarak és egyéb, a geomágnesesség segítségével tájékozódó állatfajok (pl. cetfélék, méhek) már most kezdenek "megzavarodni". Számos költöző madárfaj téved el, téved ki az óceán fölé, ahol szárazföld híján nem tudnak leszállni és megpihenni, ezért odavesznek. Cetek "követnek el öngyilkosságot" azzal, hogy megfeneklenek a sekély homokos partokon, és egész méhrajok tévednek el! Számos kutató ezeket a biológiai előjeleket is egyre komolyabban veszi!


Azonban én is azt gondolom, hogy egy bizonyos fokig gyengül csak, aztán újra felerősödik, csak ellenkező előjelű lesz a polarizáció.

2014. szept. 16. 16:15
 14/16 anonim ***** válasza:
0%
Te szeretnéd veszettül azt hinni hogy megszűnik a mágneses mező, nem én...
2014. szept. 16. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Kedves 14-es! Akkora troll vagy, mint a Gyűrűk Ura trollja! Ha nem tudsz érdemben hozzászólni, akkor légy szíves ne is szólj hozzá!

Semmit sem szeretnék "veszettül". Tényekről szeretnék beszélgetni, de emberekkel, nem trollokkal!

2014. szept. 17. 08:32
 16/16 anonim ***** válasza:
Te meg tanuld meg a különbséget az emberek meg a trollok közt mert ez már nekem gáz.
2014. szept. 17. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!