Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért szívunk el több cigit,...

Miért szívunk el több cigit, amikor alkoholt fogyasztunk?

Figyelt kérdés
Mi történik a szervezetben, amikor beugrik a "nikotinhiány"? Valamilyen közvetlen lebontó folyamat vagy közvetett oka(i) vannak?

2014. szept. 3. 11:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
ezt kérdezd magadtól szerintem
2014. szept. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nem ítélkező hangvételű, "egészségetikai" választ várok, nem véletlenül tettem ebbe a kategóriába!
2014. szept. 3. 12:06
 3/12 anonim ***** válasza:
44%
de mivel ez csak a te személyiségedtől függ, ezért írtam azt, mivel ha ez általános jelenség lenne akkor nálam is előtűnne, de nem
2014. szept. 3. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor épp Te vagy a ritka kivétel, ugyanis szinte mindenki tapasztalja körülöttem.
2014. szept. 3. 12:41
 5/12 anonim ***** válasza:

Akkor nem lehet, hogy inkább valamilyen társasági dolog? Gondolok itt "megfelelési kényszerre" péládul...

Gondolom, nem egyedül iszol, és a "szívjunk el egy cigit" vagy hasonlók is gyakran hangzanak el...

2014. szept. 3. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is megvan ez a jelenség, és én sem tudok rá biztos magyarázatot. De nem egyedüli a dolog, mert sok ismerősöm is erről panaszkodik, hogy átbulizott éjszaka alatt 1-2 doboz is elmegy akár, miközben átlagos, piálás nélküli napon fél doboz cigi fogy egész nap.
2014. szept. 3. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom mert az alkohol miatt oldódnak a gátlások. Valamennyire visszafogod magad cigizés terén, de az alkohol eltörli a gátakat:D

Amúgy ez szerintem is létező jelenség. Biztos nem igaz mindenkire, de sok emberre. Én pl. sosem cigizek, nem szeretem, sőt, kifejezetten undorítónak tartom, de ha berúgok, akkor mindig megpróbálkozom vele:D Aztán konstatálom, hogy még mindig szar:D

2014. szept. 3. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Semmilyen pszichológiai dolog, ez biztos. Ugyanígy, ugyanezekkel az arányokkal történik kb, mint Skeptic válaszában, ő érti.
2014. szept. 3. 14:44
 9/12 anonim ***** válasza:

A "jelenség" alkoholfogyasztás nélkül is hasonlóan működhet egyeseknél, egyszerűen csak társaság kell hozzá. És nem csak az van benne, hogy gyakrabban megkínálnak másokat cigivel, vagy hogy gyakrabban elhangzik a "gyújtsunk rá" javaslat, ezek nélkül is simán emelkedhet a cigifogyasztás.

Az okáról fogalmam sincs, csak elképzeléseim vannak.

2014. szept. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Az alkohol serkenti a nyálelválasztást, ennek az ellensúlyozására jó füst.
2014. szept. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!