Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az izopropil-alkoholt tartalma...

Az izopropil-alkoholt tartalmazó arctisztító káros az egészségre?

Figyelt kérdés
IB cosmetic arctisztítóm van.Az összetevők között szerepel az izpropil-alkohol,ami tudom,hogy oldószerként szolgál,de azt olvastam róla,hogy bőrön át felszívódva, belélegezve is mérgezést okozhat,és autókban fagyállóként is használják. Vagy arctisztítóban nincs olyan nagy mennyiségben,hogy káros lenne?

2014. ápr. 16. 11:21
 1/2 dellfil ***** válasza:
100%

"Vagy az arctisztítóban nincs olyan nagy mennyiségben, hogy káros lenne?"

Fején találtad a szöget. :)


[link]


[link]


[link]


Hasonlítsd össze az LD50 értékeket! (LD50 - halálos adag az esetek 50%-ában)

Szerintem annyi, amennyi abból az arctisztítóból felszívódik a bőrön át nem káros. Nem károsabb mint a sok só, amit nap mint nap elfogyasztasz. Például. :)


dellfil

2014. ápr. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Minden mérgező, csak mennyiség kérdése. Az izopropanol viszonylag ártalmatlan, 2000 fölötti LD50-nél már nem mérgezőnek mondanak egy anyagot, neki meg 5000 van. Valószínűleg az egyik legkevésbé veszélyes anyag azok közül amit naponta az arcodra kensz, hogy idegesítselek kicsit :)
2014. ápr. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!