Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyiket ajánlanátok nekem?

Melyiket ajánlanátok nekem?

Figyelt kérdés

úgy egy éve foglalkozom csillagászattal (hobbi szinten).

most megnyílt a lehetőség hogy vegyek magamnak egy távcsövet.

ki is néztem kettőt. a véleményetekre volnék kiváncsi hogy melyiket ajánlanátok inkább .(legfőképp bolygókat , esetleg más galaxisokat szeretnék kémlelni)

1. 90/900 skywatcher refraktor eq2

2. 130/650 eq2 (mira 130)



2014. júl. 23. 18:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Az elsővel nyilván nagyobb nagyításokat tudsz elérni, de a másikkal halványabb objektumokat is tudsz észlelni.

Bolygók esetén javasolnám az elsőt, galaxisokra a másodikat.


Nekem egy Newton Skywatcher MIRA 150-esem van, 150/750-es EQ3-on. Bolygókat eddig nem tudtam igazán észlelni a kicsiny nagyítás meg rossz kép miatt nagyobb nagyításon. A Jupitert lehetett látni a gyári okulárokkal, vettem azóta egy fókusznyújtót, de így meg még nem volt alkalmam kipróbálni, sajnos elég rosszak a környezeti körülményeim. Holdat csodálatosan lehet vele észlelni és amikor semmi "extra" nincs az égen a csillagokat is jó nézni vele, mert szép képet ad. Ez a második lehetőséged egy fejlettebb változata. Egyébként nyilván jól lehet vele látni a belső bolygókat meg mint mondtam a Jupitert is csak nekem ezekre nincs lehetőségem vagy csak nagyon ritkán... (a gyári felszereléssel) Igazából egy dolgot bánok, az az eq3 mechanika alumínium lábbal, acélláb kéne hozzá. Próbáltam anno ködöket is észlelni, nagy nehezen megtaláltam életem első ködét és egy fehér akármit láttam.. Itt értettem meg mi az a fényszennyezés. Vettem UHC szűrőt ennek elkerülésének érdekében, de még ezt se tudtam kipróbálni.


Igazából nem tudom melyiket ajánljam neked. Én a másodikat venném, ha csak ezek közül lehet választani. Arra mindenképp készülj fel, hogy a Holdról csodás képet adnak, de másról gyári felszereléssel nem lesznek ennyire jó élményeid. Költséges hobbi, de nagyon szép.

2014. júl. 23. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én az elsőt ajánlanám.

Picivel kisebb ugyan az átmérő, de a refraktor esetében nincs központi kitakarás, így közel azonos a hasznos fénygyűjtő képessége. A képalkotása valamivel kontrasztosabb, és maga a távcső jóval kevesebb karbantartást igényel (jusztírozásra nem érzékeny, a zárt tubus miatt kevésbé koszolódik).

2014. júl. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!